کره جنوبی اخذ مالیات از عایدی ارزهای دیجیتال را به 3 سال بعد موکول کرد

کره جنوبی اخذ مالیات از عایدی ارزهای دیجیتال را به 3 سال بعد موکول کرد

حزب قدرت مردمی در کره جنوبی اجرای دریافت مالیات بر سود سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را به تأخیر انداخت و تاریخ شروع این طرح را سال 2027 اعلام کرد.

این اقدام بخشی از استراتژی مبارزات انتخاباتی حزب برای انتخابات عمومی آتی در ماه آوریل است

این حزب بر نیاز به یک چارچوب قانونی اساسی برای ارزهای دیجیتال به عنوان اولویتی نسبت به اخذ مالیات تاکید کرده‌است. این چارچوب شامل معرفی مقررات جدید برای صنعت کریپتو، با تمرکز بر ارائه‌دهندگان سپرده‌داری کریپتو و الزامات فهرست توکن است.

هدف این مقررات پیشنهادی تکمیل مقررات اولیه کریپتو در کره جنوبی است که قرار است در ماه جولای اجرایی شود. تصمیم برای به تعویق‌انداختن مالیات بر عایدی ارزهای دیجیتال، نشان دهنده تعهد حزب به ساختار دقیق چشم انداز نظارتی قبل از اعمال مالیات است. این اخذ مالیات در ابتدا قرار بود در ژانویه 2023 شروع شود و بعداً برای ژانویه 2025 برنامه ریزی شد. اکنون نیز به سه سال بعد یعنی 2027 موکول شده‌است.

در میان این تحولات، نماینده وزارت اقتصاد و دارایی ماه گذشته به بحث احتمالی در بدنه قانونگذاری کشور در مورد لغو مالیات بر درآمد دارایی‌های دیجیتال اشاره کرد. این بحث با ابتکار گسترده‌تر دولت برای حذف مالیات بر سرمایه‌گذاری‌های مالی، از جمله سهام و وجوه همسو می‌شود. با این حال، طبق گزارش هرالد بیزینس دیلی، حزب قدرت مردم به لغو کامل مالیات کریپتو فکر نمی‌کند.

علاوه بر این، این حزب پیشنهاد می‌کند که آستانه مالیاتی کریپتو را با سهام همسو کند و از چارچوب مالیاتی عادلانه‌تر حمایت کند. بر اساس طرح فعلی، مالیات 22 درصدی بر سود ارزهای دیجیتالی که بیش از 2.5 میلیون وون کره جنوبی (1875 دلار) باشد، اعمال می‌شود. در حالی که سود سهام فقط زمانی که بیش از 50 میلیون وون باشد، مشمول مالیات است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.