بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی بلاکچین اتریوم منتشر کرد

بانک سوسیته ژنرال، ۱۰میلیون یورو اوراق سبز بر روی بلاکچین اتریوم منتشر کرد

بانک سوسیته ژنرال، سومین بانک بزرگ فرانسه، از انتشار اولین اوراق قرضه سبز دیجیتالی خود به مبلغ ده میلیون یورو بر روی بلاکچین اتریوم خبر داد. پس از راه‌اندازی اوراق قرضه دیجیتالی بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) بر روی یک بلاکچین خصوصی، این اقدام از سوی بانک فرانسوی گام دیگری به سوی پذیرش گسترده فناوری بلاکچین در بخش مالی جهانی محسوب می‌شود.

افزایش تمایل سیستم مالی سنتی به دیجیتالی‌شدن

این حرکت نه تنها اعتماد رو به رشد به فضای بلاکچین را منعکس می‌کند، بلکه نشان‌دهنده افزایش تمایل سیستم مالی سنتی به دیجیتالی‌شدن است. بخش ارزهای دیجیتال در بانک سوسیته ژنرال، این اوراق را به عنوان اوراق بهادار توکنیزه‌شده در 30 نوامبر انتشار داده‌است. سوسیته ژنرال این اوراق را بدون وثیقه و با سررسید ۳ ساله عرضه کرده‌است. درآمدهای حاصل از اوراق قرضه برای تامین مالی یا فعالیت‌هایی که تاثیر مثبتی برای این بانک دارند استفاده می‌شود.

پذیره‌نویسی این اوراق توسط شرکت سرمایه‌گذاری آکسا و شرکت جنرالی اینوستمتس، به نمایندگی از دو سرمایه‌گذار نهادی اصلی، در جریان یک عرضه خصوصی انجام شده‌است. نکته قابل توجه این است که، شرکت آکسا با استفاده از استیبل کوین یورویی بانک سوسیته ژنرال بخش قابل توجهی از این مشارکت را بر عهده گرفته‌است.

طبق بیانیه این بانک یکی از جنبه‌های قابل توجه اوراق سبز دیجیتال افزایش شفافیت و قابلیت ردیابی داده‌های ESG است که از طریق فناوری بلاکچین امکان پذیر شده‌است. داده‌های ESG شکلی از داده‌های جایگزین است که می‌تواند در تجزیه و تحلیل یک شرکت استفاده شود. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران و صندوق‌های تامینی از آن استفاده می‌کنند. اوراق قرضه سبز دیجیتال ویژگی‌هایی کلیدی را به بازارهای مالی نشان خواهد داد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.