تحقیقات بای‌بیت: سرمایه‌گذاران سازمانی تمایل بیشتری برای اتریوم نسبت به بیت کوین دارند

تحقیقات بای‌بیت: سرمایه‌گذاران سازمانی تمایل بیشتری برای اتریوم نسبت به بیت کوین دارند

مطالعه جدیدی که از سوی صرافی بای‌بیت صورت گرفت، نشان دهنده یک روند قابل توجه در میان سرمایه‌گذاران سازمانی در فضای کریپتو است که به صورت آشکاری اتریوم را بر بیت کوین ترجیح می‌دهند.

این تغییر در استراتژی سرمایه‌گذاری در تضاد با رویکرد سرمایه‌گذاران خرد است

سرمایه‌گذاران خرد تمایل بیشتری به بیت کوین و علاقه متنوع‌تری برای آلت کوین‌های مختلف دارند. بر اساس این مطالعه که معامله‌گران حاضر در بورس را مورد بررسی قرار داد، سبدهای سازمانی ارز دیجیتال اکنون به شدت در اتریوم و بیت کوین متمرکز شده‌اند. در واقع این دو ارز دیجیتال 80 درصد از کل سرمایه گذاری‌های کریپتوی آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

تمرکز روی اتریوم به پیشرفت‌های فناوری پیش‌بینی‌شده همراه با به‌روزرسانی دنکان (Dencun) این شبکه نسبت داده‌می‌شود. این ارتقاء نشان‌دهنده یک تغییر استراتژیک در عملکرد آینده اتریوم است. باید اشاره داشت اخیراٌ ارزش بازار اتر افزایش قابل توجهی داشته‌است و بالای 3100 دلار معامله می‌شود. همچنین از ابتتدای سال تا به امروز به رشد 33 درصدی دست یافته‌است.

آمارها نشن می‌دهد اتریوم در زمینه عملکرد از بیت کوین پیشی گرفته‌است. چنین چیزی به چندین عامل کلیدی از جمله انتقال اتریوم به مدل اثبات سهام، کاهش اتریوم در صرافی‌ها و افزایش فعالیت استیکینگ نسبت داده‌می‌شود.

محققان برنشتاین، گوتام چوگانی و ماهیکا ساپرا، به گسترش اکوسیستم دیفای اتریوم و شبکه‌های لایه 2 نیز به عنوان عناصر محوری تقویت‌کننده قدرت بازار ETH نسبت به بیت کوین اشاره کردند.

تغییر الگوهای سرمایه گذاری سازمانی: نگاهی دقیق‌تر

افزایش تمرکز سرمایه‌گذاران سازمانی بر بیت کوین و اتریوم نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی از رفتارهای سرمایه گذاری قبلی آن‌ها است. گزارش دسامبر بای‌بیت حاکی از چشم‌انداز صعودی برای بیت کوین بود زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار تایید ETF این ارز دیجیتال بودند. با این حال، داده‌های اخیر حاکی از یک عقب‌نشینی استراتژیک از گزینه‌های سرمایه‌گذاری بی‌ثبات‌تر مانند میم کوین‌ها، توکن‌های هوش مصنوعی و توکن‌های BRC-20، علی‌رغم بازدهی سودآور آن‌ها در سال 2023 است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.