کمیسیون بورس آمریکا می‌گوید بی‌کی کوین یک طرح کلاهبرداری 100 میلیون دلاری است

کمیسیون بورس آمریکا می‌گوید بی‌کی کوین یک طرح کلاهبرداری 100 میلیون دلاری است

تاکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو سرمایه خود را در طرح‌های کلاهبرداری مختلفی مانند پروژه بی‌کی کوین (BKCoin) از دست داده‌اند.

آنطور که بیت کوینیست گزارش می‌دهد بخش دیفای در سه ماهه دوم سال 2022 سرقت مبلغ هنگفت 678 میلیون دلار را برای هکرها به ثبت رسانده‌است. این موضوع خطرات ذاتی در این صنعت را تأیید می‌کند.

این کلاهبرداری‌ها گاهی اوقات در قالب یک طرح رسمی ارائه می‌شوند و سرمایه‌گذاران را مجاب می‌کنند تا تصور کنند پروژه‌هایی قانونی هستند. حال آنطور که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می‌گوید، جدیدترین طرح کلاهبرداری فضای کریپتو، پیشنهادی از بی‌کی کوین و یکی از بنیان‌گذاران آن است. این کمیسیون یک حکم فوری علیه شرکت مشاوره مالی مذکور به دلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران صادر کرده‌است.

SEC: بی‌کی کوین و یکی از بنیان‌گذاران آن 100 میلیون دلار سرقت کردند

بر همین اساس SEC شکایتی را مبنی بر سرقت 100 میلیون دلاری متهمان از طریق یک کلاهبرداری ارز دیجیتال مطرح کرد. کمیسیون بورس آمریکا همچنین بیانیه‌ای مطبوعاتی را منتشر کرد که در آن مدعی شد متهمان از 55 سرمایه‌گذار بین اکتبر 2018 تا سپتامبر 2022 کلاهبرداری کرده‌اند.

بی‌کی کوین و یکی از بنیانگذاران آن، کوین کانگ، به سرمایه‌گذاران گفته‌بودند که از اموال آن‌ها برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال استفاده خواهند کرد. همچنین به آن‌ها وعده داده‌بودند که از این طریق سود زیادی از سرمایه‌گذاری خود به دست خواهند آورد. متهمان حتی به دروغ به سرمایه‌گذاران گفتند که از چهار شرکت حسابرس برتر جهان مشاوره دریافت کرده‌اند.

اما متهمان به جای معامله ارزهای دیجیتال، از مجموع 3.6 میلیون دلار سرمایه قربانیان برای پرداخت سود به سرمایه‌گذاران جدید استفاده کردند. این یعنی بی‌کی کوین چیزی جز یک طرح پانزی نیست.

همچنین گفته‌می‌شود کانگ بیش از 370000 دلار را برای امور شخصی خود از قبیل پرداخت هزینه تعطیلات، خرید ملک در نیویورک و پرداخت بلیط مسابقات ورزشی برداشت کرده‌است.

پس از ارائه حکم فوری، این کمیسیون برخی از دارایی‌های بی‌کی کوین را مسدود کرد. به این اتهام که متهمان قوانین اوراق بهادار فدرال در مورد کلاهبرداری را نقض کرده‌اند. همچنین SEC به دنبال یک حکم دائمی علیه این شرکت و جبران کسب درآمد نامشروع برای دریافت 12 میلیون دلار از این شرکت است.

منبع

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست