تتر، سم بنکمن فرید و یک بانک در باهاما متهم به تبانی مخفیانه هستند!

تتر، سم بنکمن فرید و یک بانک در باهاما متهم به تبانی مخفیانه هستند!

بیش از 7000 صفحه چت تلگرامی، اظهارات کارولین الیسون، همکار سابق سم بنکمن فرید (SBF) و سایر اسناد منتشرشده، تنها بخشی از یک پرونده جدید در دادگاه فدرال فلوریدا هستند. این پرونده مدعی است شبکه‌ای از ارتباطات تنگاتنگ بین بزرگترین عرضه‌کننده استیبل کوین جهان یعنی تتر،  سم بنکمن فرید و باهاما وجود داشته‌است.

تبانی مخفیانه تتر، سم بنکمن فرید و بانک دلتک

کشور باهاما مدت‌ها بود پناهگاهی برای سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار رسواشده صرافی FTX بود. تا جایی که وقتی اتهامات علیه او بالا گرفت، در این بهشت ​​گمشده پناه گرفت. این که چرا جوانترین میلیاردر فضای ارزهای دیجیتال در آن زمان عاشق این مجموعه جزایر بود، برای هیچ کس روشن نشده‌بود. اما افشاگری‌های جدید ارتباط جالبی را بین این دو روشن کرد و قطعه مهمی را به پازل اضافه کرد.

اکنون این پرونده ادعا می‌کند که بازوی تجاری صرافی FTX، یعنی شرکت آلامدا ریسرچ، با استفاده از یک خط اعتباری مخفی کوتاه‌مدت به ارزش میلیاردها دلار از بانک دلتک (Deltec) مستقر در باهاما، به طور ساختگی رشد تتر را افزایش داده‌است. قابل ذکر است خط اعتباری تجاری (Line of Credit)، نوعی وام است که از سوی موسسه مالی به مشتری اعطا می‌شود. در چنین حالتی مشتری مجاز است هر زمانی که تصمیم گرفت مبلغی از آن پول را تا حد اعتبار دریافت‌کرده و تنها بهره آن پولی که دریافت‌کرده را بپردازد.

طبق این شکایت، شرکت‌های بنکمن فرید در سال 2018 شروع به افتتاح حساب در دلتک کردند تا دسترسی آسان‌تر به تتر را تسهیل کنند. بعد از آن آلامدا ریسرچ وجوه را از حساب دلتک خود به تتر برای ضرب USDTهای جدید منتقل کرده‌است.

تتر هنوز پاسخی رسمی به اتهامات علیه خود منتشر نکرده‌است

در طول بازار پررونق کریپتو بین سال‌های 2020 و 2021، صندوق SBF ظاهرا به ایجاد میلیاردها استیبل کوین تتر کمک کرده‌است. طبق این پرونده، آلامدا ریسرچ این ارزهای دیجیتال را چند روز قبل از پرداخت هزینه دریافت می‌کرده و متعاقباً می‌توانسته از فرصت‌های آربیتراژ استفاده کند.

همچنین این دعوی قضایی ادعا می‌کند که دلتک با انتقال وجوه مشتریان بین حساب‌های FTX و آلامدا، نقش مهمی در تسهیل سوء استفاده SBF از این مبالغ داشته‌است. البته در این میان دلتک سهم خود را از این شرکت‌ها می‌گرفته‌است. در ادامه نیز زمانی که FTX با ورشکستگی عظیم خود روبرو شد، این بانک برداشت‌های FTX را نسبت به برداشت‌های سایر مشتریان در اولویت قرار داد.

باید افزود در حالی که تتر مستقیماً در این شکایت دخالتی نداشته‌است، هنوز پاسخی رسمی به اتهامات علیه خود منتشر نکرده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.