سم بنکمن فرید به ۲۵ سال حبس محکوم شد؛ آیا مدیرعامل سابق FTX تا سال ۲۰۴۸ پشت میله‌های زندان خواهد بود؟

آیا مدیر عامل سابق FTX واقعاً تا 57 سالگی در زندان فدرال خواهد بود؟ آیا چیزی در رابطه با دریافت بدهی کاربران FTX تغییر خواهد کرد؟ سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل سابق صرافی FTX، توسط قاضی فدرال آمریکا به ۲۵ سال زندان محکوم شد. این حکم واکنش‌های متفاوتی را در داخل و خارج از فضای ارزهای دیجیتال به دنبال داشت.

در تاریخ ۲۸ مارس (۹ فروردین)، قاضی لوئیس کاپلان (Lewis Kaplan)، پیش از اعلام حکم ۲۴۰ و ۶۰ ماهه خود (در مجموع ۲۵ سال زندان)، سخنان تندی علیه بنکمن فرید گفت. او بنیان‌گذار صرافی FTX را با یک دزد مقایسه کرد، تلاش‌هایش برای انطباق با قوانین و مقررات ارزهای دیجیتال را نمایشی خواند و تاکید کرد که او حاضر است برای ادامه‌ حیات خود دست به هر کاری بزند.

سم بنکمن فرید کجا و چه مدت زندانی می‌شود؟

مدیرعامل سابق FTX از آگوست ۲۰۲۳ (مرداد ۱۴۰۳) در بازداشتگاه متروپولیتن (Metropolitan) نگهداری می‌شود. در آن زمان قاضی کاپلان وثیقه او را به دلیل جلوگیری از ترساندن شاهدان پرونده‌ لغو کرده بود. به‌گفته‌ قاضی کاپلان، بنکمن فرید باقی‌مانده‌ دوران محکومیت خود را در زندانی با امنیت متوسط یا پایین در منطقه‌ خلیج سانفرانسیسکو سپری خواهد کرد. کارشناسان اعلام کرده‌اند که او ممکن است به زندان فدرال هرلانگ (FCI Herlong) و یا زندان فدرال مندوتا (FCI Mendota) منتقل شود.

بسیاری از کارشناسان اعلام کرده‌اند که سم بنکمن فرید ممکن است کل دوران محکومیت خود را نگذراند. طبق قوانین آمریکا، دیگر امکان آزادی مشروط برای محکومانی مثل او وجود ندارد اما زندانیانی که رفتار خوبی داشته باشند، می‌توانند به ازای هر سال ۵۴ روز از مدت محکومیت خود را کاهش دهند.

در نتیجه، دوران محکومیت سم بنکمن فرید ممکن است به اندازه ۳.۷۵ سال کاهش یابد. در این صورت او در مجموع ۲۱.۲۵ سال در زندان می‌میاند و احتمالا قبل از ۲۰۴۵ (یعنی کم‌تر از ۲۱ سال بعد) آزاد می‌شود. پس به طور کلی او در بهترین حالت ممکن است در اواسط ۵۰ سالگی از زندان آزاد شود.

قابل ذکر است قبل از اینکه قاضی کاپلان حکم ۲۵ ساله سم بنکمن فرید را اعلام کند؛ مارک موکاسی، یکی از وکلای بنیان‌گذار FTX اعلام کرد که تیم او قصد دارد نسبت به تصمیم هیئت منصفه اعتراض کند. وکلای او ۱۴ روز فرصت دارند تا پرونده خود تجدید نظر را در دادگاه ثبت کنند.

همچنین باید افزود پرونده ورشکستگی FTX همچنان در حال جریان است و طلبکاران طرحی احتمالی آن قرار است ارزهای دیجیتال خود را به دلار و بر اساس قیمت خود در زمان سقوط این صرافی دریافت کنند.

منبع

https://cointelegraph.com/news/sam-bankman-fried-what-happens-now

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.