Reddit در مورد وب سایت منحل شده ‘Bitcoin faucet’ که 19700 BTC را به صورت رایگان هدیه کرد می گوید

سایت Reddit’s/Cryptocurrency یک بخش جالب از تاریخچه (Bitcoin (BTC را در روز یکشنبه با یاد آوری یک موضوع در مورد خاطرات زمانی که توسعه دهنده نرم افزار آمریکایی به نام Gavin Andresen مقدار 19700 بیت کوین اهدا کرده بود، احیا کرد.

موضوعی که توسط کاربری با نام “uGroundbreakingLack78” آغاز شد، ذهن جامعه Reddit را تا ژوئن 2010 بازگرداند، زمانی که آندرسن برای اولین بار وب سایت به اصطلاح لوله آب (faucet)  Bitcoinرا با استفاده از دامنه “freebitcoins.appspot.com” راه اندازی کرد. آندرسن به بازدیدکنندگان این فرصت را داد تا فقط با حل یک captcha[1] که برنامه ای برای تشخیص ورود انسان از ماشین است، 5 BTC در روز کسب کنند.

کاربر “uGroundbreakingLack78” توضیح داد:

“آندرسن برای پر کردن اولین لوله آب، آن را با 1100 BTC از خودش بارگذاری کرد. پس از اعطای این موارد، لوله آب مجدداً بارگیری شد و ماینر ها و نهنگ های اولیه بیت کوین نیز سکه اهدا کردند.”

خالق این سایت در پستی که در 11 ژوئن 2010 منتشر شد، ایده “واقعاً احمقانه” خود را مبنی بر دادن BTC رایگان در چت رومی منسوخ شده به نام Bitcointalk اعلام کرد

“من می خواهم پروژه بیت کوین موفق شود، و من فکر می کنم اگر افراد بتوانند یک مشت سکه برای امتحان کردن آن بدست آورند، احتمال موفقیت بیشتری خواهد داشت.”

آندرسن نقش عمده ای در توسعه بیت کوین در طول روزهای شکل گیری آن داشت. او توسعه دهنده اصلی نرم افزار برای پیاده سازی مرجع BTC بود چرا که در سال 2012 پس از اعلامیه Satoshi Nakamoto بنیانگذار  بیت کوین در مورد ترک پروژه، به تیم اصلی توسعه پیوست.

اگرچه وب سایت faucet Bitcoin دیگر کار نمی کند، یک اسکرین گرب از صفحه اصلی دامنه یک ست آپ بسیار اولیه را نشان می دهد که در آن کاربران می توانند BTC کسب کنند و کیف پول دیجیتال خود را بسازند. گفته می شود که این وبسایت 19700 BTC را فقط برای حل یک کپچا به کاربران داده است. این مقدار BTC با قیمت های امروز تقریباً 1.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

وب سایت شیر ​​آب بیت کوین، همانطور که در سال 2010 ظاهر شد. منبع تصویر:Reddit

با حضور بیت کوین در میانه یک بازار Bullish دیگر، بسیاری از سرمایه گذاران آرزو می کنند فقط 5 BTC داشته باشند. با این حال، با توجه به ارزش فعلی گفتن این مقدار آسانتر از داشتن آن است. با توجه به کمبود آشکار BTC در صرافی های بزرگ، این ارز دیجیتال پرچم دار در کوتاه مدت می تواند بالاتر رود. داده های بلاکچینی نشان می دهد که جهش عظیم بیت کوین هنوز می تواند ماه ها فاصله داشته باشد، این بدان معناست که سرمایه گذاران با قوت در حالت ترقی و رشد باقی می مانند.

قیمت بیت کوین در اواسط ماه مارس قبل از مکث رالی و سبقت گیری آلت کوین ها، دقیقاً تا پایین 62000 دلار رسید. با ارزش فعلی، سرمایه بازار بیت کوین از 1 تریلیون دلار بیشتر است. موسسات و شرکت های بزرگ با وجود انگیزه های دیگر، در این دارایی دیجیتال برای ایجاد یک مانع در برابر کاهش ارزش آن سرمایه گذاری کرده اند.

منبع:cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420