ممنوعیت استخراج بیت کوین در پاراگوئه می‌تواند 200 میلیون دلار در سال ضرر برساند

ممنوعیت استخراج بیت کوین در پاراگوئه می‌تواند 200 میلیون دلار در سال ضرر برساند

اگر قانونگذاران پاراگوئه لایحه‌ ممنوعیت استخراج کریپتو را تصویب کنند، اقتصاد این کشور ممکن است سالانه بیش از 200 میلیون دلار ضرر کند.

قانونگذاران پاراگوئه این لایحه را در 4 آوریل ارائه کردند و مدعی شدند که مراکز غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال باعث دزدی برق و اختلال در تامین برق کشور می‌شود. در صورت تصویب، این ممنوعیت 180 روز ادامه خواهد داشت. یعنی تا زمانی که قوانین جدید وضع شود و اپراتور ملی شبکه برق بتواند از تامین انرژی کافی اطمینان حاصل کند،

به‌گفته جاران ملرود، یکی از بنیان‌گذاران و استراتژیست ارشد شرکت هش‌لب ماینینگ، ممنوعیت فعالیت ماینرهای قانونی در پاراگوئه می‌تواند برای این کشور آمریکای جنوبی گران تمام شود. او گفت: «ممنوعیت استخراج بیت کوین می‌تواند بیش از 200 میلیون دلار در سال برای پاراگوئه هزینه داشته باشد. با این فرض که این کشور 500 مگاوات ماینر قانونی دارد که 0.05 دلار به ازای هر کیلووات ساعت هزینه برق می‌پردازند.»

به گزارش ورلدومتر به نقل از داده‌های سال 2022، پاراگوئه که جمعیت نسبتاً کم 6.8 میلیون نفری دارد و 94مین تولید ناخالص داخلی در جهان را با 41.7 میلیارد دلار دارد، بازارهایی با این اندازه (بازار ماینینگ) رایج نیست. ملرود استدلال می‌کند که استخراج بیت کوین تا این لحظه «سهم مثبت و قابل توجهی به تراز تجاری پاراگوئه» ارائه کرده‌است.

شرکت‌های استخراج بیت کوین در حال حاضر نیاز به ثبت نام و دریافت مجوز از وزارت صنعت و تجارت پاراگوئه دارند. در صورت تصویب این لایحه، ممکن است بر یکی از بزرگترین بازیگران صنعت استخراج ارز دیجیتال یعنی ماراتن دیجیتال (Marathon Digital Holdings) تأثیر بگذارد. ماراتن دیجیتال در نوامبر گذشته شروع به استقرار 27 مگاوات در اطراف نیروگاه برق آبی ایتاپیو در پاراگوئه کرد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.