نیجریه به‌دنبال افزایش هزینه ثبت شرکت برای صرافی‌های ارز دیجیتال است

نیجریه به‌دنبال افزایش هزینه ثبت شرکت برای صرافی‌های ارز دیجیتال است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) اصلاحیه‌ای را برای قوانین پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات کریپتو پیشنهاد کرده‌است. طبق این پیشنهاد هزینه ثبت شرکت برای صرافی‌های ارز دیجیتال در نیجریه از 30 میلیون نایرا (18620 دلار) به 150 میلیون نایرا (93000 دلار) افزایش می‌یابد.

در این اصلاحیه، SEC نیجریه گفت: تغییرات پیشنهادی برای ارائه شفافیت و ترکیب پیشنهادات ذینفعان صنعت، “به ویژه با توجه به تعاملات اخیر با بانک مرکزی نیجریه انجام شده‌است.” کمیسیون بورس نیجریه برای اولین بار در ماه مه 2022 قوانین و دستورالعمل‌هایی را برای همه ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال صادر کرد. اما در روز جمعه، 15 مارس 2024، اصلاحیه ای را در قوانین پیشنهاد کرده‌است.

بر اساس این دستورالعمل‌های به‌روزشده نیجریه، صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم‌های ارائه دارایی‌های دیجیتال و صندوق‌های سپرده‌داری دارایی دیجیتال باید هزینه بررسی مدارک به مبلغ 300000 نایرا (186 دلار) را بپردازند. این مبلغ تاکنون 100000 نایرا (62 دلار) بود. هزینه رسیدگی به پرونده‌ها نیز از 300000 نایرا (186 دلار) به 1 میلیون نایرا (620 دلار) افزایش یافته‌است. به طور مشابه، همانطور که اشاره کردیم هزینه ثبت شرکت 400 درصد افزایش یافته‌است.

اگرچه SEC تغییرات پیشنهادی را به ورودی ذینفعان صنعت نسبت می‌دهد، اما برخی از شرکت‌های ثبت‌شده فعلی به هزینه پرداختی اولیه خود اعتراض کرده‌اند. این شرکت‌ها که پیش‌تر  500 میلیون نایرا (310,343 دلار) هزینه ثبت پرداخته‌اند،قوانین جدید را مورد انتقاد قرار داده‌اند. آن‌ها استدلال می‌کنند که این هزینه جدید در درجه اول به نفع شرکت‌های خارجی و ضرر نهادهای محلی است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.