دو مدیر ارشد بایننس در نیجریه بازداشت شدند

دو مدیر ارشد بایننس در نیجریه بازداشت شدند

در بحبوحه تورم بی سابقه در نیجریه و ضعف سران این کشور برای تثبیت ارزش نایرا، سختگیری‌ها بر بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان در این کشور بیش از پیش ‌شده‌است. در همین راستا دو تن از مدیران ارشد بایننس در ابوجا، پایتخت نیجریه، بازداشت و پاسپورت‌هایشان ضبط شده‌است.

رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) در 27 فوریه به خبرنگاران گفته‌است که بایننس در مورد “جریان‌های مشکوک” وجوه از طریق بایننسِ‌نیجریه در سال 2023 با بازرسی‌های بیشتری در این کشور مواجه است. همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه و سایر سازمان‌های دولتی در حال حاضر نگاهی با سوءظن به بایننس دارند.

اولیمی کاردوسو، رئیس بانک مرکزی این کشور می‌گوید کل صرافی‌های ارز دیجیتال در نیجریه مشکوک هستند. او به مطبوعات محلی گفت: “ما نگران برخی از اقدامات هستیم که نشان می‌دهد جریان‌های مالی غیرقانونی از تعدادی از این صرافی‌ها عبور می‌کنند. جریان هایی که در بهترین حالت می‌توان مشکو خطابشان کرد.”

او در مورد بایننس افزود، تنها در یک سال گذشته، 26 میلیارد دلار از طریق منابع و کاربرانی که ما نمی‌توانیم به اندازه کافی آن‌ها را شناسایی کنیم، از نیجریه خارج شده‌است.

طبق یک گزارش، روز 27 فوریه صرافی‌های بایننس، کوین بیس، کراکن و چندین مورد دیگر در این کشور فیلتر شدند. در واقع با اینترنت آزاد به این پلتفرم‌ها نمی‌توان دسترسی داشت. نایرا، ارز زسمی نیجریه، در همین روز به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار آمریکا رسید.

گفتنی است این کشور نوسانات بی‌سابقه‌ای را شاهدبوده که منجر به افزایش تورم آن به ۲۹.۹ درصد، بالاترین سطح در ۳۰ سال اخیر، شده‌است. باید افزود در حقیقت، بازداشت این دو مدیر ارشد بایننس بیانگر ادامه تشدید تنش بین مقامات نیجریه و بازار ارزهای دیجیتال است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.