نیجریه صرافی‌های بایننس، کوین بیس و کراکن را فیلتر کرد

نیجریه صرافی‌های بایننس، کوین بیس و کراکن را فیلتر کرد

در اقدامی قابل توجه برای نیجریه، این کشور دسترسی به صرافی‌های ارز دیجیتال بایننس، کراکن و کوین بیس را مسدود کرده‌است. بر اساس گزارشی از فایننشال تایمز، در واقع، این کشور گامی برای مهار افت پول محلی خود برداشته‌است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که کمیسیون ارتباطات نیجریه (NC) به شرکت‌های مخابراتی دستور داده‌است تا دسترسی به صرافی‌های ارز دیجیتال مذکور را فیلتر کنند. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که دولت تلاش کرده‌است تا سفته بازی با ارز را محدود کند. در همین حال، نایرا، ارز رسمی نیجریه، به پایین‌ترین سطح خود سقوط کرده‌است.

باید اشراه داشت رواج کلی بازار دارایی دیجیتال در سال 2024 یک پیشرفت عظیم برای این صنعت بوده‌است. با این حال، بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان هنوز در حال یادگیری چگونگی تعامل با این طبقه دارایی جدید هستند. در همین گیرودار، کشور نیجریه دسترسی به صرافی‌های بایننس، کوین بیس و کراکن را مسدود کرده‌است. کاربران در این کشور آفریقایی، روز پنج‌شنبه فقط دسترسی محدودی به این صرافی‌ها را گزارش کردند.

جالب توجه است که این اقدام کاملاٌ در نقطه مقابل دیدگاه دولت نیجریه در مورد ارزهای دیجیتال قرار دارد. رئیس جمهور این کشور، بولا تینوبو، قبلاً ارزهای دیجیتال را راهی برای افزایش سرمایه‌گذاری در خارج از کشور ارزیابی کرده‌بود. بنابراین، از نظر او ارزهای دیجیتال باعث تقویت اقتصاد شکننده این کشور می‌شدند.

با وجود این اخبار، سخنگوی کوین بیس اخیراٌ در ایمیلی گفته‌است: “بر اساس تحقیقات اولیه ما، به نظر می‌رسد که Coinbase.com از نیجریه قابل دسترسی است.”

البته بایو اونانوگا، مشاور رئیس جمهور نیجریه، در پست چهارشنبه خود در X گفته‌است پلتفرم‌های مبادلات ارز دیجیتال مانند بایننس “به طور آشکار نرخ ارز را برای نیجریه تعیین می‌کنند” و نقش بانک مرکزی این کشور را ربوده‌اند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.