Nexo به دلیل انحلال 5 میلیون دلار از وثیقه مشتریان همچون XRP با پرونده قضایی روبرو می شود

پلت فرم وام دهی رمزنگاری مستقر در ایالات متحده به نام Nexo با یک پرونده قضایی در مورد تعلیق خدمات XRP در 23 دسامبر سال 2020 روبرو است.

شاکی اصلی ، جونهان جئونگ، ساکن کالیفرنیا، شکایت را روز پنجشنبه ارائه کرد. این شکایت Nexo را متهم می کند که به دلیل تعلیق استفاده از XRP به عنوان وثیقه بدون اطلاع قبلی به مشتریان خود، توافق نامه کاربر خود را نقض کرده است. این تعلیق در پی اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه آزمایشگاه های Ripple برای انجام خدمات اوراق بهادار ثبت نشده در 22 دسامبر انجام شد.

Nexo به کاربران این امکان را می دهد که با استفاده از وام های بیش از وثیقه که توسط دارایی های رمزپایه پشتیبانی می شوند، ارز فیات یا استیبل کوین را وام بگیرند. اگر نوسانات قیمت در بازارهای رمزنگاری باعث شود که وام ها دیگر نسبت وام به ارزش مورد نیاز سیستم عامل را برآورده نکنند، در این شکایت شرایط خدمات Nexo ذکر شده است و می گوید که “Nexo – پس از اطلاع رسانی به مشتری – وثیقه را برای بازگرداندن دوباره نرخ LTV به حالت قبل، می فروشد. ”

جئونگ ادعا می کند که نکسو با تعلیق استفاده از XRP به عنوان وثیقه برای پرداخت وام ها و سهام در 23 دسامبر به اعلامیه SEC واکنش نشان داده است. در نتیجه، بسیاری از کاربران نتوانستند از موقعیت های وام خود حمایت کنند، و باعث انحلال عمده در سراسر پلت فرم شد.

علاوه بر این، شاکی ادعا می کند که Nexo “به طور غیرمعقولی” XRP مشتری را فروخته و درآمد آن را به جیب خود زده است، وی بیان کرد:

“در 23 دسامبر، با مشاهده کاهش قیمت XRP به میزان قابل توجهی، Nexo استفاده مشتریان از XRP را به عنوان وثیقه یا پرداخت وام به حالت تعلیق درآورد و این کار را بدون اطلاع رسانی انجام داد. Nexo این کار را انجام داد زیرا نمی خواست XRP را با ارزش کاهش یافته قابل ملاحظه ای که داشته نگه دارد – نه به این دلیل که Nexo معتقد بود توصیه اعلامیه SEC برعلیه استفاده یا فروش XRP است.”

طبق این دادخواست، تعلیق نکسو منجر به انحلال دارایی های مشتریان خود به ارزش بیش از 5 میلیون دلار شد. شاکی همچنین ادعا کرد که انحلال های XRP نکسو با ادعای شرکت مبنی بر نداشتن حقوق مالکیت به روی وثیقه کاربران مغایرت دارد.

جئونگ به دنبال جبران خسارات مذکور ناشی از تعلیق XRP، همراه با صدور حکمی برای اعلام حقوق قراردادی Nexo است:

“شفاف سازی در مورد حقوق قراردادی طرفین ضروری است زیرا حقوق و تعهدات مورد بحث در عملكرد و استفاده از اعتبار Crypto Nexo مهم است و همچنین به این دلیل كه اظهارات عمومی Nexo نشان می دهد طرفین اختلاف ثابت و واقعی بر سر این حقوق و تعهدات دارند.”

در پاسخ به این ادعاها، نکسو خاطرنشان کرد که “یکی” از چندین شرکت مختلفی بوده است که در پاسخ به عدم اطمینان قانونی، خطوط اعتباری را در XRP به حالت تعلیق درآورده است.

این شرکت گفت: “اقدامات انجام شده توسط Nexo ، پس از مشاوره حقوقی، مطابق با قوانین، مقررات و شرایط و ضوابط خود شرکت بوده و به منظور محافظت از تجارت شرکت و مشتریان آن انجام شده است.”

نکسو معتقد است که شارژ و برداشت های XRP در پلت فرم برای همه کاربران برقرار مانده است.

این پلتفرم همچنین ادعا کرد که “از طریق رسانه های مختلف و کانال های ارتباطی توسط چندین مشتری سابق که در نتیجه سقوط XRP در دسامبر 2020 سرمایه خود را از دست داده اند، مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

نکسو گفت که “با شدت برابر و از طریق ابزارها و سازوکارهای قانونی قابل اجرا” به “دعاوی بی اساس” پاسخ خواهد داد.

در واقع ، این پلتفرم اخیراً علیه مشتری سابق شرکت Lance Johansen به دلیل انتقادات منفی متعددی که متهم در اوایل سال 2021 درپلتفرم نقد و بررسی Trustpilot منتشر کرد ، یک دادخواست افترا ارائه کرد.

به طور خاص، Nexo با هدف گرفتن نظرات Johansen ادعا می کند که این پلتفرم توسط یک فرد سابقه دار اداره می شود و از حساب های رباتی برای انتشار اخبار جعلی استفاده می کند و نیز در میان تعلیق توکن به طور عمدی “جیب همه صاحبان XRP را خالی کرد”.

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420