اولین همکار ساتوشی ناکاموتو، 120 صفحه از مکاتبات ایمیلی با او را منتشر کرد

اولین همکار ساتوشی ناکاموتو، 120 صفحه از مکاتبات ایمیلی با او را منتشر کرد

روز گذشته مارتی مالمی (Martti Malmi)، اولین همکار ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، 120 صفحه از مکاتبات ایمیلی بین او و خودش را منتشر کرد. این ایمیل‌ها به نوعی در مورد دیدگاه ناکاماتو و روزهای اولیه رمزارزها می باشد.

مارتی مالمی و شایعات پیرامون وی

مارتی مالمی، دانشمند کامپیوتر و توسعه‌دهنده نرم افزار فنلاندی، به ساتوشی ناکاموتو در توسعه بیت کوین کمک کرده است. مالمی که فارغ‌التحصیل علوم کامپیوتر از دانشگاه هلسینکی است اسناد اولیه بیت کوین را نوشت و انجمن بیت کوین تاک را راه‌اندازی کرد.

مالمی زمانی که 5050 بیت کوین خود را به قیمت 5.02 دلار فروخت سبب ارزش‌گذاری بیت کوین شد؛ در آن زمان هر بیت کوین به اندازه 0.0009 ارزش دلار داشت. پس از آن، مالمی با استفاده از زبان ++C برای بیت کوین برنامه‌نویسی کرد و پشتیبانی لینوکس برای بیت کوین نسخه 2.2 را توسعه داد. با این حال مشارکت‌هایی که مالمی از ابتدا در پروژه بیت کوین داشته باعث‌شده که وی نیز به عنوان یکی از گزینه‌ها برای هویت پنهان خالق بیت کوین در نظر گرفته شود.

هنوز پس از گذشت این همه سال هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو در حد حدس و گمان باقی مانده است. با این حال، ایمیل‌هایی که مالمی منتشر کرده نشان می‌دهد کریگ رایت، مدعی بنیان گذاری بیت کوین، قطعا ناکاموتو نیست. البته به گزارش کوین تلگراف، ایمیل‌ها هیچ کمکی به کشف هویت وی نمی‌کنند اما نقل قول‌های وی – همان سبک ساده نوشتاری، بسیار جذاب است.

وقتی از ساتوشی ناکاموتو پرسیده‌شد که در آینده بیت‌کوین چگونه اعتبارسنجی می‌شود، ساتوشی این نظریه را مطرح کرد که شبکه باید حداکثر 100000 نود داشته باشد. باید توجه داشت امروزه حدود 50000 نود، نرم افزار را اجرا می‌کنند.  ساتوشی معتقد بود استخراج بیت کوین نسبت به سیستم بانکی قدیمی انرژی کمتری دارد.

 دیدگاه ساتوشی در مورد اصطلاح “رمز ارز”

در حالی که مدت‌ها تصور می‌شد که خود ساتوشی اصطلاح «رمز ارز» را ابداع‌کرده ، اما یکی از ایمیل‌های ارسال‌شده به مالمی در 11 ژوئن 2009، این نظریه را از اساس زیر سوال برده‌است. ساتوشی گفته بود:«

“فردی از کلمه “رمز ارز” استفاده کرده است. […] شاید این کلمه ای باشد که باید هنگام توصیف بیت کوین از آن استفاده کنیم، نظر تو چیست؟

گفتنی است جنسیس بلاک (اولین بلاک) بیت کوین در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۸۷) ایجاد شد، اما شبکه عمومی بیت کوین تا پنج روز بعد فعال نشد. پس از این مدت، کد منبع برای عموم منتشر شد و چند بلاک اول استخراج شدند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.