تحلیل سیلیکون‌ولی بنک: 186بانک ایالات متحده در معرض ورشکستگی قرار دارند

تحلیل سیلیکون‌ولی بنک: 186بانک ایالات متحده در معرض ورشکستگی قرار دارند

سرمایه‌گذاری سیلیکون‌ولی بنک در اوراق قرضه‌ و دارا بودن بیشترین میزان سپرده‌‌گذاری بدون بیمه نسبت به سایر بانک‌های آمریکا، از دلایل مهمی بود که این بانک را به ورطه ورشکستگی کشاند.

کاهش قیمت اوراق قرضه

هم اکنون گزارشات حاکی از این است که نزدیک به 190 بانک آمریکا شرایطی مشابه با سیلیکون‌ولی بنک دارند و این موضوع آن‌ها را نیز در معرض ورشکستگی قرار داده‌است. سیلیکون‌ولی بنک میلیاردها دلار از سرمایه مشتریان خود را در اوراق قرضه بلندمدت سرمایه‌گذاری کرد. غافل از اینکه نرخ بهره در آینده افزایش پیدا می کند و این امر منجر به کاهش قیمت اوراق قرضه می‌شود. در روز چهارشنبه، ۸ مارس، سیلیکون‌ولی بنک سرمایه‌گذاران خود را از این موضوع مطلع و اعلام کرد این بانک باید بیش از ۲ میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کند تا بتواند ترازنامه خود را حفظ کند. همین موضوع باعث شد تا صندوق‌های تامینی و سپرده‌گذاران بیمه نشده متوجه شوند که این بانک با یک بحران جدی مواجه شده‌است.

بیشترین میزان سپرده‌‌گذاری بدون بیمه

همانطور که گفته‌شد سیلیکون ولی بنک بیشترین میزان سپرده‌گذاری بیمه نشده را داشته‌است. این مبلغ در مجموع نزدیک به ۱۵۲ میلیارد دلار یا حدود ۹۷ درصد از کل سپرده‌ها بوده است. با اعلام این خبر بسیاری از سرمایه گذاران بیمه نشده شروع به برداشت وجوه خود کردند.

تحلیل ارائه‌شده از وب سایت اکونومیست نشان می‌دهد سیاست‌های پولی فدرال رزرو، تأثیر منفی بر سرمایه گذاری‌های بلندمدتی مانند اوراق قرضه دولتی و وام‌های مسکن می‌گذارد. این امر به نوبه خود می‌تواند برای بانک‌ها مشکلات قابل توجهی ایجاد کند.

افزایش اخیر نرخ بهره باعث شده‌است ارزش بازار دارایی‌های سیستم بانکی ایالات متحده به میزان 2 تریلیون دلار کاهش یابد. این امر همراه با حجم بزرگی از سپرده‌های بیمه‌نشده در برخی از بانک‌های ایالات متحده، ثبات آن‌ها را تهدید می‌کند.

از این تحلیل می‌توان نتیجه گرفت کاهش اخیر ارزش دارایی‌های بانکی، آسیب‌پذیری سیستم بانکی ایالات متحده را در مقابل سپرده‌گذاران بدون بیمه افزایش داده است.

منبع cointelegraph

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست