شرکت مایکرواستراتژی مجددا ۵۹۳ میلیون دلار بیت کوین خرید

شرکت مایکرواستراتژی مجددا ۵۹۳ میلیون دلار بیت کوین خرید

مایکرواستراتژی، شرکت سرویس‌های ابری و هوش تجاری، روز گذشته اعلام کرد که 16130 بیت کوین دیگر را به قیمت تقریبی 593.3 میلیون دلار خریداری کرده‌است. دارایی بیت کوین این شرکت اکنون به 174530 بیت کوین رسیده‌است.  به‌گفته مایکل سایلور، بنیانگذار و مدیر اجرایی مایکرواستراتژی، این شرکت به طور متوسط با ​​​​قیمت 36785 دلار به ازای هر بیت کوین این ارز دیجیتال را خریده‌است. با این خرید، اکنون نزدیک به 70% از ارزش کل سهام شرکت به این دارایی دیجیتال اختصاص یافته است.

مایکرواستراتژی اکنون 174530 واحد بیت کوین به ارزش 5.28 میلیارد دلار دارد

طبق این گزارش، خزانه شرکت مایکرواستراتژی نسبت به رقیب خود، ماراتون دیجیتال که در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند، 12 برابر بیشتر از این ارز دیجیتال است. ماراتون دیجیتال حدود 517 میلیون دلار بیت کوین در ذخایر خود دارد. این شرکت، سیاست خرید بیت کوین‌ را سه سال پیش اتخاذ کرد. از آن زمان تاکنون به طور مداوم این ارز دیجیتال را می‌خرد. مایکرواستراتژی اکنون 174530 واحد بیت‌کوین به ارزش 5.28 میلیارد دلار در اختیار دارد.

اکنون شرکت مایکرواستراتژی یکی از بزرگترین نهنگ‌های بیت‌کوین محسوب می‌شود و انباشت ادامه‌دار آن برخی از تحلیلگران کریپتو را نگران کرده‌است. چنانچه به هر دلیلی مثلا، رسیدن به حد سود موردنظر یا ورشکستگی، مایکرواستراتژی اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود کند، کل بازار کریپتو را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سایلور عقیده دارد که بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک دارایی ذخیره‌ای برای این شرکت عمل کند و مانند پوششی در برابر تورم باشد. گفتنی است بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، با ورود به ماه دسامبر وارد کانال ۳۸۰۰۰ دلاری شده‌است. قیمت بیت کوین روز گذشته برای اولین بار از می ۲۰۲۲ به ۳۹٬۰۰۰ دلار نیز رسید.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.