مرسدس بنز، ربات‌های هوش مصنوعی را در خط تولید خود به‌کار گرفت

مرسدس بنز، ربات‌های هوش مصنوعی را در خط تولید خود به‌کار گرفت

شرکت خودروسازی مرسدس بنز با همکاری شرکت اپترونیک (Apptronik)، قرار است از ربات‌های هوش مصنوعی در خط تولیدش استفاده کند.

استفاده از ربات انسان نمای آپولو در خط مونتاژ مرسدس بنز

قرارداد با مرسدس بنز اولین قرارداد تجاری اپترونیک محسوب می‌شود. این شرکت از روبات‌های آپولوی خود در دنیای واقعی و صنعت خودروسازی استفاده می‌کند. جف کاردناس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آپولو در بیانیه‌ای گفت: «زمانی که ما تصمیم گرفتیم ربات آپولو را بسازیم، توافقی مانند آنچه امروز با مرسدس بنز اعلام می‌کنیم برایمان یک سناریوی رویایی بود.»

آپولو در رده ربات‌های انسان‌نما قرار می‌گیرد – تقریباً شش فوت قد، 160 پوند وزن و می تواند تا 55 پوند را بلند کند. این ربات چهار ساعت عمر باتری دارد و می‌توان آن را در حالت ثابت نصب کرد و یا پاهایش را برای راه رفتن جای‌گذاری کرد. چراغ‌های LED در سر و سینه آپولو، وضعیت آن مانند شارژ و پردازش داده‌ها را نشان می‌دهد.

کاردناس توضیح داد که مرسدس بنز از ربات هوش مصنوعی برای خودکارسازی برخی فرایند‌ها و کاهش کار یدی استفاده می‌کند. اعمالی که به مهارت کمتری نیاز دارند مانند سرهم بندی ساده قطعات، جابه‌جایی وسایل و از همه مهم‌تر کاهش خطرات ایمنی از مهم‌ترین کاربردهای این ربات‌ها هستند.

به‌نظر کاردناس این اقدام بنز به نمونه‌ای برای سازمان‌ها در ماه‌ها و سال‌های تبدیل خواهد شد.

آپولو ویژگی های ایمنی پیشرفته ای دارد که در صورت رصد اشیا متحرک یا حضور انسان در منطقه دید، متوقف می شود. علاوه بر آن نرم افزار ربات، قابلیت کنترل از راه دور نیز دارد. و می‌توان با کمک یک دسته کنترل بازی رایانشی آن را هدایت کرد.

کمپانی تسلا  نیز چندی است ربات‌های انسان نمای تسلا اوپتیموس ربات (Tesla Optimus Robot) را به کار گرفته است که شباهت زیادی به انسان دارد. کمپانی کره‌ای هیوندای پیشتر سگ‌های رباتی را به خدمت گرفته است که می‌توان از آن‌ها در موقعیت‌های مختلفی از جمله انجام کارهای آتش‌نشانی استفاده کرد.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420