رای پرونده کثیرالشاکی ارز دیجیتال «کینگ مانی» صادر شد

رای پرونده کثیرالشاکی ارز دیجیتال «کینگ مانی» صادر شد

دادگاه در پرونده کثیرالشاکی کینگ مانی (King Money) که به جرم اخلال در نظام اقتصادی از طریق ارز دیجیتال جعلی محکوم شده‌بودند، حکم نهایی خود را صادر کرد.

به گزارش ایرانیتال و به نقل از ایسنا، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور رای پرونده کثیرالشاکی موسوم به «کینگ مانی» از سوی دادگاه خبر داد. وی گفت: «پس از انجام بررسی‌های تخصصی و رسیدگی‌های قضایی، دادگاه در خصوص پرونده کثیرالشاکی موسوم به «کینگ مانی» مبادرت به صدور رای کرد.»

سه نفر از متهمان به حبس‌های طولانی‌مدت و شرکت «بادران گستران» به دو سال ممنوعیت فعالیت با استفاده از هر گونه ارز دیجیتال محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: متهمان، به پرداخت معادل یورویی مطالبات شکات با احتساب ارزش ریالی ارز مذکور در زمان اجرای حکم محکوم شدند.  القاصی در پایان با اشاره به قطعیت رای دادگاه، عنوان کرد: پرونده در خصوص سایر اتهامات، متهمان و شکات مفتوح به رسیدگی است.

گفتنی است وزارت اطلاعات در هفتمین روز ماه مهر سال گذشته خبر از دستگیری متهمان پرونده ارز دیجیتال جعلی کینگ ‌مانی داد. به‌گفته مالباختگان در آن زمان، مجوز این شرکت بازاریابی، فروش کالا در شبکه بوده، اما به عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ورود کرده‌بود.

پیش از این ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی مدعی شده‌بود پروژه ارز دیجیتال کینگ‌مانی ۴۵۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.