قزاقستان امسال 980 صرافی ارز دیجیتال بدون مجوز را مسدود کرده است

قزاقستان امسال 980 صرافی ارز دیجیتال بدون مجوز را مسدود کرده است

در سال 2023، آژانس نظارت مالی قزاقستان (FMA) دسترسی به تقریباً هزار صرافی ارز دیجیتال را که بدون ثبت نام مناسب به شهروندان این کشور خدمات می‌دادند، مسدود کرد.

روسلان اوستروموف، رئیس آژانس نظارت مالی قزاقستان، در جریان نشست گروه اوراسیا برای مبارزه با پول‌شویی در چین اعلام کرد که این آژانس در سال ۲۰۲۳ دسترسی به ۹۸۰ صرافی ارز دیجیتال بدون مجوز را مسدود کرده‌است.

آژانس نظارت مالی، همچنین ۹ پرونده تحقیق جاری در مورد فعالیت غیرقانونی و پول‌شویی صرافی‌ها دارد. قانون دارایی‌های دیجیتال قزاقستان که در فوریه ۲۰۲۳ تصویب شد، فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در این کشور را مشروط به دریافت مجوز می‌کند. مرکز مالی بین المللی آستانه (AIFC) که به عنوان یک منطقه ویژه اقتصادی در قزاقستان فعالیت می کند، مسئول اعطای مجوز اولیه برای عملیات است.

لیست صرافی‌های بدون مجوز مسدودشده شامل برخی از پلتفرم‌های بزرگ بین المللی است. برای نمونه در ماه نوامبر، مشخص شد که شهروندان قزاقستان پس از مسدودیت وب سایت کوین بیس، به دستور وزارت فرهنگ و اطلاعات، نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

نمایندگان این وزارتخانه به خبرنگاران توضیح دادند که این مسدودیت به درخواست یک نهاد دولتی دیگر انجام شده‌است. این نهاد وزارت توسعه دیجیتال است که کوین بیس را به نقض قانون دارایی‌های دیجیتال متهم می‌کند.

تا به امروز صرافی‌های بایننس، بای‌بیت، کاسپین‌اکس، بیتیو، ATAIX، آپ‌بیت و Xignal&MT مجوز فعالیت در این کشور را دریافت کرده‌اند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.