کسپراسکای: افزایش 40 درصدی حملات فیشینگ کریپتو در یک سال گذشته

کسپراسکای: افزایش 40 درصدی حملات فیشینگ کریپتو در یک سال گذشته

گزارشی از سوی شرکت امنیت سایبری کسپراسکای (Kaspersky)، نشان می‌دهد که حملات فیشینگ کریپتو تنها در یک سال گذشته 40 درصد افزایش یافته‌است.

این گزارش روند رو به افزایش کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران و کاربران کریپتو را هدف قرار می‌دهند تا دارایی‌های آن‌ها را در طول سال 2022 به سرقت ببرند. شایان ذکر است کسپراسکای یک شرکت امنیت سایبری مستقر در روسیه است که به ساخت آنتی ویروس‌های خود معروف است. نقش اصلی آن محافظت از کاربران اینترنت در برابر تمام تهدیدات احتمالی در خانه و مشاغل آن‌ها از طریق محصولات و خدمات مختلف برتر است. این گزارش نشان داد که مجرمان سایبری از تاکتیک‌های مختلفی برای انجام این حملات استفاده می‌کنند. از جمله ایجاد وب‌سایت‌های جعلی صرافی‌های ارز دیجیتال و ارسال ایمیل‌های فیشینگ و پیام‌هایی که کاربران را فریب می‌دهد تا کلیدهای خصوصی و سایر اطلاعات حساس خود را فاش کنند.

به طور کلی، یک حمله فیشینگ به نوعی از کلاهبرداری سایبری اشاره دارد که در آن مهاجم به عنوان یک شرکت قانونی مانند یک صرافی ارز دیجیتال یا یک فرد قانونی ظاهر می‌شود. هدف اصلی فریب قربانی برای افشای اطلاعات حساس خود از جمله کلیدهای خصوصی یا رمزهای عبور است. بر اساس داده‌ها، حدود 5040520 کلاهبرداری فیشینگ در سال 2022 رخ داده‌است. این رقم نسبت به 3596437 مورد ثبت‌شده در سال قبل از آن افزایش قابل توجهی داشته‌است.

 

منبع bitcoinist.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست