بانک مرکزی آمریکا جی‌پی مورگان را ۳۴۸ میلیون دلار جریمه کرد

بانک مرکزی آمریکا جی‌پی مورگان را ۳۴۸ میلیون دلار جریمه کرد

فدرال رزرو و دفتر کنترل ارز (OCC) غول بانکی جی‌پی مورگان چیس را به جریمه‌ای 348.20 میلیون دلاری محکوم کردند. هم فدرال رزرو و هم OCC می‌گویند که جی‌پی مورگان در برنامه‌های تجاری خود “شیوه‌های بانکی ناامن یا نامناسب” را اتخاذ کرده‌است.

OCC می‌گوید که از سال 2019، برنامه‌های تجاری جی‌پی مورگان با شکاف‌هایی همراه بوده است و این بانک در نظارت خود شکست خورده‌است. منظور از نظارت، بر روی معامله‌گران و مشتریانی است که با سوء رفتار در بازار تعداد زیادی فقره تخلف داشته‌اند.

در همین حال، فدرال رزرو می‌گوید که نظارت تجاری جی‌پی‌مورگان در مقاطع زمانی معینی از سال 2014 تا 2023 ناقص بوده‌است. علاوه بر جریمه پولی، دو نهاد نظارتی از این بانک خواستند تا اقدامات گسترده‌ای برای بهبود برنامه‌های نظارت بر تجارت خود انجام دهد. OCC به جی‌پی‌مورگان دستور داده‌است که شرح مفصلی از مراحل نظارتی همراه با یک جدول زمانی معقول و نام شخصی که مسئول انجام اقدامات اصلاحی است، ارائه دهد.

از سال 2000، جی‌پی مورگان مجموعا 39.34 میلیارد دلار جریمه به علت اقدامات ضد رقابتی، سوء استفاده از اوراق بهادار و سایر تخلفات پرداخت کرده است. این بانک در سال گذشته 49.6 میلیارد دلار سودآوری داشته است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420