رئیس فدرال رزرو: منتظر کاهش سریع نرخ بهره نباشید

رئیس فدرال رزرو: منتظر کاهش سریع نرخ بهره نباشید

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه به قانون‌گذاران مجلس آمریکا گفت که بانک مرکزی انتظار دارد «در مقطعی زمانی از سال جاری» نرخ بهره را کاهش دهد. اما تا زمانی که سیاست‌گذاران اطمینان پیدا نکنند که جنگ با تورم پیروز شده‌است، خبری از کاهش نرخ بهره نخواهد بود.

پاول به دنبال آمارهای تورمی و وضعیت اقتصادی سال ۲۰۲۴ این صحبت را کرده‌است. او می‌گوید داده‌های کنونی آنقدری نیست که بتوانیم نرخ بهره را کم کنیم. رئیس فدرال رزرو آمریکا در صحبت‌های اخیر خود گفت:

«ما انتظار نداریم که تا زمانی که اطمینان بیشتری پیدا نکنیم که تورم به طور پایدار به سمت پایین ۲٪ حرکت می‌کند، کاهش نرخ بهره سیاستی مناسب باشد. با توجه به قدرت اقتصاد و پیشرفت تورم تاکنون، ما به زمان نیاز داریم تا اجازه دهیم داده‌های دریافتی بیشتر شود تا ما را در تصمیمات در مورد سیاست درست راهنمایی کند.»

یک سوال کلیدی از قانونگذاران در روز چهارشنبه مربوط به وضعیت پیشنهاد نظارتی بانکی بحث برانگیز بود که سال گذشته توسط فدرال رزرو و سایر آژانس های نظارتی منتشر شد. از جمله الزامات دیگر این پیشنهاد افزایش سرمایه مورد نیاز برای بانک های بزرگ است. که با انتقاد شدید از جمله برخی از مقامات ارشد فدرال رزرو مواجه شده است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420