شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ژاپن امکان تزریق سرمایه به فضای وب 3.0 را به دست آورده‌اند

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ژاپن امکان تزریق سرمایه به فضای وب 3.0 را به دست آورده‌اند

ژاپن با ارائه مجوز به شرکت‌های مشارکت محدود (LP)، دسته‌ای از نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر، برای خرید و نگهداری دارایی‌های دیجیتال، قصد دارد تزریق سرمایه به استارتاپ‌های وب 3.0 افزایش دهد.

رشد فضای وب 3.0 و استارتاپ‌های کریپتو و بلاکچین در کشور ژاپن

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن لایحه‌ای را برای ترویج ایجاد مشاغل و صنایع جدید از طریق افزایش سرمایه‌گذاری‌های داخلی تصویب کرد. وزارت مذکور این کار را با اصلاح چهار قانون کلیدی از جمله قانون موافقت‌نامه‌های سرمایه‌گذاری مشارکت محدود، انجام می‌دهد. ترجمه تقریبی این اصلاحیه به شرح زیر است:

«ما اقداماتی مانند افزودن دارایی‌های دیجیتال به دارایی‌هایی که می‌توانند توسط نهادهای مشارکت محدود خریداری و نگهداری شوند، انجام خواهیم داد.»

این اصلاحیه به شرکت‌های LP در ژاپن اجازه می‌دهد در شرکت‌های متوسط ​​و استارتاپ‌هایی که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند، در ازای سهم متناسبی از سود، سرمایه‌گذاری کنند. در همین راستا، کاربران فضای وب 3.0 در منطقه باید انتظار افزایش ظهور استارتاپ‌های کریپتو و بلاکچین با منشأ ژاپن داشته‌باشند. اصلاحات دیگر در قانون مرکز اطلاعات و آموزش مالکیت صنعتی، قانون سازمان توسعه انرژی‌های نو و فناوری صنعتی و قانون افزایش رقابت پذیری صنعتی بیشتر است. که از نیت ژاپن برای ترویج نوآوری و تسریع سرمایه‌گذاری داخلی حمایت می‌کند.

پیش از تصویب این لایحه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ژاپنی از تزریق سرمایه به دارایی‌های دیجیتال منع شده‌بودند. در نتیجه، استارتاپ‌های وب 3.0 در ژاپن اغلب به حمایت سرمایه‌گذاران خارجی توجه داشتند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.