مدیرعامل جی‌پی مورگان: اگر جای دولت بودم، بیت کوین و صنعت کریپتو را ممنوع می‌کردم!

مدیرعامل جی‌پی مورگان: اگر جای دولت بودم، بیت کوین و صنعت کریپتو را ممنوع می‌کردم!

جیمی دیمون، مدیرعامل غول بانکی جی‌پی مورگان اظهار داشت که اگر سمتی در دولت داشته باشد، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را «ممنوع» خواهد کرد.

دیمون: بیت کوین به درد پولشویی و جنایتکاران می‌خورد!

جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان می‌گوید اگر جای دولت آمریکا بود، بیت‌کوین و کریپتو را ممنوع می‌کرد. مدیرعامل جی پی مورگان امروز در صحبت با سناتورها گفت: “من همیشه عمیقاً با کریپتو، بیت کوین و غیره مخالف بوده‌ام.” او به استدلال سناتور الیزابت وارن اشاره می‌کند که استفاده واقعی از آن به دلیل معاملات آنی و تقریباً ناشناس برای کمک به تروریست‌ها، قاچاقچیان مواد مخدر، و کسانی است که از پرداخت مالیات اجتناب می‌کنند.

جیمی دیمون، که روز گذشته برای شهادت در کنگره آمریکا حضور یافته‌بود، با ابراز نظرات منفی خود در مورد بازار بیت‌کوین و کریپتو، جنجال‌های زیادی را به وجود آورد.

دیمون که از گذشته نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال رویکرد انتقادی داشته است، نگرانی خود را در مورد نحوه استفاده از دارایی‌های دیجیتال تکرار کرد. او مدعی است که دولت ایالات متحده این قدرت را دارد که مقررات سختگیرانه‌ای را اجرا کند یا حتی کل فضای کریپتو را تعطیل کند. دایمون همچنین می‌گوید که بیت‌کوین و کریپتو می‌توانند تحریم‌ها، OFAC و سایر سیستم‌هایی را که برای توقف این تراکنش‌های سریع و سری هستند دور بزنند.

صحبت‌های دیمون بازتاب موضع قبلی او در رابطه با بیت کوین است. او پیش از این نیز، آن را “تقلب” نامیده بود و به سرمایه‌گذاران در مورد ماهیت سوداگرانه آن هشدار داده بود. با این حال، او همچنین تأیید کرده است که فناوری زیربنایی، بلاک‌چین، دارای کاربردهای بالقوه در صنایع مختلف است.

بیت کوین به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و ریسک‌های درک شده با انتقاد از سوی چندین چهره مالی با نفوذ مانند دیمون مواجه شده است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.