یک بانک آمریکایی با قدمت صد ساله، پلتفرم ارز دیجیتال خود را تعطیل کرد

یک بانک آمریکایی با قدمت صد ساله، پلتفرم ارز دیجیتال خود را تعطیل کرد

بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی تی‌دی کووِن (TD Cowen) با قدمت بیش از صد سال، تنها با گذشت یک سال از راه‌اندازی واحد کریپتو، تعطیلی کووِن دیجیتال (Cowen Digital)، را بدون ذکر دلیل واضحی اعلام کرده‌است.

این بانک چندملیتی که در سال ۱۹۱۸ تأسیس شد، کووِن دیجیتال را در مارس 2022 راه‌اندازی کرد تا مشتریان سازمانی را از طریق 16 ارز دیجیتال، از جمله بیت کوین و اتریوم، در معرض بازار کریپتو قرار دهد. در آن زمان، این شرکت همچنین اعلام کرد که خدمات بیشتری را در مورد معاملات آتی، مشتقات و امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین در ماه دسامبر برای بخش اروپایی خود استخدام‌هایی انجام داده‌بود و تیمی متشکل از تقریباً 10 کارمند داشت. با این حال، طبق ایمیل جدیدی که توسط رسانه‌هایی مانند بلومبرگ مشاهده شده‌است، کووِن دیجیتال از اول ژوئن تعطیل خواهد شد.

پیش از این بانک کووِن پس از خریداری‌شدن توسط گروه TD Bank به مبلغ 1.3 میلیارد دلار در آگوست 2022، دستخوش تغییراتی شده‌بود. این تعطیلی در بحبوحه سقوط تعدادی از شرکت‌های کریپتو در سال گذشته و در کنار مشکلات بانکی و نظارتی ایالات متحده در سال 2023 اتفاق افتاد. هفته گذشته نیز دیجیتال کارنسی گروپ، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر، تصمیم گرفت که زیرمجموعه کارگزاری اصلی خود به‌نام تریدبلاک (TradeBlock) را ببندد.

قابل ذکر است، ایمیل مذکور نشان می‌دهد که تیم کووِن دیجیتال به دنبال ادامه کار خود تحت یک سازمان متفاوت است.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.