رئیس بانک مرکزی هند: بحران بانکی ایالات متحده به وضوح خطرات ارزهای دیجیتال را برای سیستم مالی نشان می‌دهد

رئیس بانک مرکزی هند: بحران بانکی ایالات متحده به وضوح خطرات ارزهای دیجیتال را برای سیستم مالی نشان می‌دهد

شاکتیکانتا داس، رئیس بانک مرکزی هند، می‌گوید بحران بانکی فعلی ایالات متحده به وضوح بیانگر خطراتی است که ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی ایجاد می‌کنند.

مدیرعامل بانک مرکزی هند در هفدهمین سخنرانی مراسم بزرگداشت کولانگارا پائولو هورمیس، یک بانکدار و وکیل معروف هندی، گفت: « بحران بانکداری فعلی در ایالات متحده اهمیت حضور رگولاتورهای قوی را نشان می‌دهد و به وضوح خطرات ارزهای دیجیتال خصوصی را برای سیستم مالی نمایان می‌کند». داس به فروپاشی اخیر چندین بانک در ایالات متحده اشاره داشت. یکشنبه گذشته، سیگنچر بنک توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک توقیف شد در حالی که سیلیکون ولی بنک جمعه گذشته توسط رگولاتورها تعطیل شد. علاوه بر این، بانک سیلورگیت نیز در اوایل ماه جاری ورشکستگی داوطلبانه خود را اعلام کرد.

گفتنی است برخی افراد بر این باورند که اقدامات نظارتی علیه بانک‌های مذکور مربوط به ارزهای دیجیتال است، از جمله سناتور الیزابت وارن  که ورشکستگی سیگنچر بنک را به پذیرش مشتریان کریپتو بدون تضمین کافی نسبت داد. با این حال، رگولاتورها اصرار دارند که اقدامات آن‌ها هیچ ارتباطی با ارزهای دیجیتال ندارد.

داس که روز چهارشنبه توسط جوایز بانکداری مرکزی 2023 به عنوان مدیرعامل سال انتخاب شد، بارها در مورد خطرات کریپتو هشدار داده‌است. به‌گفته رئیس بانک مرکزی هند، ارز دیجیتال نه تنها تهدیدی قابل توجه برای ثبات اقتصاد کلان و مالی هند است، بلکه به طور جدی ظرفیت این بانک برای تعیین سیاست‌های پولی کشور را تضعیف می‌کند.

 

منبع bitcoin.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست