هنگ کنگ دستور توقف عملیات ورلد کوین را صادر کرد

هنگ کنگ دستور توقف عملیات ورلد کوین را صادر کرد

دفتر کمیسری حریم خصوصی داده‌های شخصی (PCPD) هنگ کنگ تحقیقات خود را در مورد پروژه ورلد کوین به پایان رسانده‌است. این نهاد می‌گوید این پروژه در هنگ کنگ قانون داده‌های شخصی را نقض می‌کند.

در اطلاعیه 22 می، کمیسر حریم خصوصی آدا چونگ لای لینگ، یک اخطار اجرایی به شرکت مذکور صادر کرد. بر اساس این دستور، کلیه عملیات پروژه ورلد کوین در هنگ کنگ باید فورا متوقف شوند. عملیات این پروژه شامل اسکن و جمع‌آوری تصاویر چشم و چهره از طریق دستگاه‌های اسکن عنبیه می‌شود.

دفتر PCPD تحقیقات خود را در مورد پروژه ورلد کوین در ژانویه 2024 آغاز کرد تا مشخص کند آیا روش‌های تأیید هویت آن‌ها خطرات جدی برای حریم خصوصی داده‌های شخصی شهروندان ایجاد می‌کند یا خیر. همچنین اینکه الزامات PDPO را نقض می‌کند یا خیر را هم بررسی کرد.

این کمیسیون از دسامبر 2023 تا ژانویه 2024، 10 بازدید مخفیانه از شش محل درگیر در اجرای پروژه ورلد کوین انجام داد. این نهاد در نهایت اعلام کرد که جمع‌آوری تصاویر چهره برای تأیید هویت انسانی افراد غیرضروری است و ورلد کوین اطلاعات کافی در مورد سیاست‌ها و شرایط خود ارائه نکرده‌است.

دفتر کمیسری حریم خصوصی داده‌های شخصی هنگ کنگ همچنین اشاره کرد که این پروژه نتوانسته‌است اطلاعات کافی ارائه دهد و این موضوع بر تصمیمات آگاهانه و رضایت واقعی کاربران جلوگیری می‌کند.

منبع: cointelegraph.com

برچسب‌ها
ورلد کوین

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420