بانک مرکزی هنگ کنگ: شرکت‌های کریپتو مراقب استفاده از اصطلاحات بانکی باشند

بانک مرکزی هنگ کنگ: شرکت‌های کریپتو مراقب استفاده از اصطلاحات بانکی باشند

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) که نام دیگر بانک مرکزی این کشور است به کاربران هشدار داده‌است کسب و کارهای کریپتو که خود را به عنوان بانک معرفی می‌کنند و از اصطلاحات بانکی استفاده می‌کنند، ممکن است قوانین بانکی منطقه را نقض کنند.

بانک مرکزی هنگ کنگ به دنبال آگاهی مردم نسبت به اصطلاحاً بانک‌های کریپتو است

این بانک مرکزی در یک بیانیه مطبوعاتی گفته‌است استفاده از برخی شرایط بانکی ممکن است باعث گمراهی عموم شود. همچنین باعث شود کاربران فکر کنند که شرکت‌های ارز دیجیتال، بانک‌های مجاز در هنگ کنگ هستند. با این حال، HKMA تاکید کرد که بر اساس قوانین بانکی منطقه، تنها مؤسسات دارای مجوز مجاز به انجام معاملات بانکی یا سپرده‌گیری در هنگ کنگ هستند.

اداره پولی هنگ کنگ به مردم هشدار داد که شرکت‌هایی که خود را با کلماتی مانند «بانک کریپتو»، «بانک دارایی دیجیتال» و «بانک دارایی‌های کریپتو» توصیف می‌کنند یا ادعا می‌کنند که خدمات بانکی یا حساب‌های بانکی ارائه می‌دهند، ممکن است قانون را زیر پا بگذارند. آنطور که HKMA می‌گوید، به غیر از موسسات مجاز، استفاده از کلمه بانک در نام یا توضیحات شرکت برای افراد یا مشاغل غیرقانونی است. علاوه بر این، سپرده‌گیری بدون مجوز مناسب نیز تخلف از قانون است.

این سازمان به مردم یادآوری کرد که شرکت‌های ارز دیجیتال، که طبیعتاً بانک نیستند، تحت نظارت بانک مرکزی نیز نمی‌باشند. این یعنی وجوهی که در داخل به اصطلاح “بانک‌های کریپتو” قرار می‌گیرند توسط طرح «حفاظت از سپرده‌های منطقه» محافظت نمی‌شوند.

باید اشاره داشت هنگ کنگ اخیراً با ناقضان قوانین صدور مجوز خود برخورد جدی داشته‌است. در 15 سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی منطقه (SFC) هشداری را علیه صرافی ارز دیجیتال JPEX صادر کرد. به اتهام اینکه تبلیغ محصولات و خدمات خود در هنگ کنگ را بدون کسب مجوز یا درخواست برای آن انجام داده‌است.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420