میزان خروج سرمایه از GBTC گری‌اسکیل به 7 میلیارد دلار رسید

میزان خروج سرمایه از GBTC گری‌اسکیل به 7 میلیارد دلار رسید

بر اساس داده‌های بیانکو ریسرچ و فارساید، مجموع خروج سرمایه از گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) از زمان تبدیل آن به ETF اسپات در ۱۶ فوریه به ۷ میلیارد دلار رسیده‌است.

احتمالا این روند خروجی باز هم ادامه یابد

اگرچه شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال گری‌اسکیل (Grayscale) شاهد کاهش سرعت خروجی از ETF بیت کوین خود بوده‌است. اما ناظران بازار معتقدند هنوز جا برای ادامه این روند خروجی وجود دارد. مدیرعامل ای‌تی‌اف استور،  نیت گراسی، نیز این موضوع را تأکید کرده‌است و اصطلاحاً می‌گوید خونریزی هنوز بند نیامده است. باید اشاره داشت ژانویه بیشترین میزان ترک سرمایه را به خود اختصاص داد و خروج 5.64 میلیارد دلار از GBTC را تا پایان ماه شاهد بودیم. ماه فوریه نیز تا کنون تنها 1.37 میلیارد دلار خروجی داشته‌است.

جیم بیانکو، تحلیلگر  سابق وال استریت، روز گذشته در X، گفته‌است بیشتر جریان خروجی ناشی از تعادل مجدد سرمایه‌گذاران در پرتفوی خود است. او می‌گوید آن‌ها به‌سوی ETFهای بیت کوین با کارمزدهای کمتر می‌روند. بیانکو دلیل دیگری هم برای ادامه خروج از GBTC ارائه کرد. او گفت زمانی که BlackRock برای ETF خود در ژوئن 2023 ثبت نام کردٔ این صندوق با تخفیف قابل توجهی نسبت به قیمت بازار BTC، تقریباً 44٪ کمتر از قیمت واقعی آن، معامله می‌شد. این یعنی پول زیادی به سمت بیت کوین ارزان‌تر سرازیر شده‌بود که اکنون وقت خروج آن‌ها است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.