رئیس کل بانک مرکزی ایران: فناوری‌‌های نوین مالی باید در کشور رشد و توسعه پیدا کند

علی صالح‌‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی، در دیدار با فعالان فناوری‌‌های مالی ایران (فین‌‌تک‌‌) اعلام کرد که فناوری‌‌های نوین مالی باید در کشور رشد و توسعه پیدا کند و در واقع این مبنای توسعه نظام مالی و بانکی خواهد بود.

رئیس بانک مرکزی اظهار داشت که در سال‌های اخیر تکنولوژی‌‌های جدید همچون بلاکچین تاثیرات زیادی در بخش‌های مختلف ایجاد کرده و حتی شکل ارزیابی‌‌ها و اعتبارسنجی‌‌ها را نیز تغییر داده است. مباحثی از جمله قراردادهای هوشمند، درآمدهای غیرمشاع و نظارت بر مصرف صحیح تسهیلات شبکه بانکی از جمله مواردی است که با همکاری فناوری‌‌های حوزه مالی می‌‌تواند منجر به تغییرات در حوزه پول و بانکداری شود. صالح‌آبادی تصریح کرد: امضای دیجیتال، سفته الکترونیکی، احراز هویت غیرحضوری و موضوع اعتبارسنجی جزو مهم‌ترین مقوله مربوط به شمولیت مالی است. به عقیدهٔ وی، موضوع کیف پول الکترونیکی، هوش مصنوعی بلاکچین و بانکداری باز نیز جزو موضوعات مهم و راهبردی در نظام بانکی هستند.

صالح آبادی در پایان سخنان خود تاکید کرد که نگاه او همواره بر رشد و توسعه حوزه فناوری بوده که نتیجه این کار باعث رضایتمندی همه ذی‌نفعان مختلف خواهد شد و تسهیل دسترسی مردم به تسهیلات و خدمات را به دنبال خواهد داشت.

منبع: donya-e-eqtesad

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست