هوش مصنوعی جمینای به زودی توسط گوگل رونمایی خواهد شد

هوش مصنوعی جمینای به زودی توسط گوگل رونمایی خواهد شد

هوش مصنوعی قدرتمند گوگل به نام جمینای (Gemini) که قرار بود در سال ۲۰۲۴ رونمایی شود، بنا به دلایلی بسیار زودتر از موعد رونمایی خواهد شد.

رونمایی از رقیب جدید ChatGPT

کمپانی گوگل قصد دارد رونمایی از هوش مصنوعی جمینای را به‌زودی و به‌صورت مجازی برگزار کند.

این چت بات هوش مصنوعی یکی از بزرگترین پروژه‌های گوگل است که به‌طور مستقیم با مدل GPT-4 از شرکت OpenAI رقابت خواهد کرد.خصوصاً درحالی‌که این استارتاپ هنوز درحال مدیریت حواشی‌های پیش‌آمده پس از اخراج و استخدام مجدد سم آلتمن می‌باشد و تمرکز خود را از دست داده‌است.  OpenAI  که تحت حمایت مالی کمپانی مایکروسافت قرار دارد؛ اخیراً اعلام کرده‌است که به‌دلیل مسائل پیش‌آمده اخیر، انتشار فروشگاه مجازی چت‌بات GPT Store را به زمان نامعینی در سال ۲۰۲۴ موکول کرده‌است. گفته‌می‌شود جمینای قرار است قوی‌تر از ChatGPT باشد. «ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل، سابقا اعلام کرده‌است که رونمایی از این مدل در سال ۲۰۲۴ انجام خواهد گرفت تا بهینه‌سازی‌های بیشتری روی جمینای صورت بگیرد.

گوگل وعده‌های بسیاری درباره عملکرد هوش مصنوعی جمینای داده و ادعا کرده‌است که این ابزار جدید بسیار پیشرفته‌تر از چت‌بات فعلی آن، Bard خواهد بود. چت‌بات Bard متأسفانه موفق به جلب‌نظر مردم نشده و این شرکت قصد دارد با رونمایی از جمینای این ضرر را جبران کند.

کمپانی گوگل امیدوار است بتواند از وضعیت پیش‌آمده برای OpenAI نهایت بهره را ببرد و انتظار دارد که با جمینای بتواند بهتر به رقابت بپردازد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.