صرافی FTX بازوی اروپایی خود را به قیمت 33 میلیون دلار فروخت

صرافی FTX بازوی اروپایی خود را به قیمت 33 میلیون دلار فروخت

صرافی ارز دیجیتال ورشکسته FTX  اختلافات بر سر بخش اروپایی خود را حل‌کرده و شرکت را به صاحبان قبلی خود بازگرداند.

بر اساس گزارش رویترز در 24 فوریه، FTX موافقت کرد که FTX Europe، یعنی شعبه اروپایی خود را با قیمت 32.7 میلیون دلار به بنیانگذاران خود بفروشد. به عقیده رویترز این حرکت نشان‌دهنده مشکلاتی برای یافتن خریداران دیگر است. استارتاپ سوئیسی Digital Assets AG که بعداً FTX Europe نام گرفت، در سال 2021 طی قراردادی 323 میلیون دلاری توسط سم بنکمن فرید خریداری شد.

پیش از پذیرش این فروش، FTX تلاش کرد وجوهی را که برای خرید خرج شده‌است، بازیابی کند. این صرافی شکایتی را مبنی بر اینکه خرید مذکور با سرمایه مشتری تامین‌شده تنظیم کرد و استدلال کرد که قیمت خرید یک “اضافه پرداخت هنگفت” بوده‌است.

بنیانگذاران استارتاپ، پاتریک گرون و رابین ماتزکه، این اتهامات را رد کردند و با حمله متقابل، 256.6 میلیون دلار از FTX طلب کردند. رویترز گزارش داد که این اختلاف در نهایت در 21 فوریه حل و فصل شد.

قابل ذکر است FTX Europe بخشی از طرح ورشکستگی فصل 11 FTX در ایالات متحده در نوامبر 2022 بود. تعدادی از صرافی‌های ارز دیجیتال پس از ورشکستگی FTX به دنبال تصاحب بخش اروپایی آن بودند، به این امید که بخشی از سهم بازار منطقه‌ای‌اش را به دست آورند.

منبع

برچسب‌ها
FTXFTX اروپا

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.