رشد قیمت کلی ارزهای دیجیتال در آستانه جلسه تعیین نرخ بهره فدرال رزرو

رشد قیمت کلی ارزهای دیجیتال در آستانه جلسه تعیین نرخ بهره فدرال رزرو

بیت کوین، آلت‌ کوین‌های بزرگ و میم کوین‌ها در بحبوحه نوسانات پیش از جلسه کمیته بازار باز (FOMC) فدرال رزرو شاهد افزایش قیمت و بازپس‌گیری سطوح قیمتی پیش از اصلاح اخیر خود بودند.

نها دو روز تا برگزاری این جلسه باقی‌مانده است

در ابتدا باید اشاره داشت کمیته بازار آزاد فدرال زیرمجموعه‌ای از سیستم فدرال رزرو است که حدوداً هر شش هفته یک بار جلسه‌ای برگزار می‌کند. در این جلسه به سیاست‌گذاری در مورد مسائل مالی پرداخته می‌شود. اکنون که تنها دو روز تا برگزاری این جلسه باقی‌مانده و با وجود نگرانی‌های کلان اقتصادی، به نظر می‌رسد اعتماد سرمایه‌گذاران به خرید ارزهای دیجیتال بازگشته‌است.

در حال حاضر بیت کوین توانسته‌است با افزایشی بیش از 2.2 درصدی نسبت به شبانه روز گذشته به محدوده قیمتی ۶۸3۰۰ دلاری باز گردد. اتریوم نیز با رشدی ۴.۳ درصدی در محدوده ۳۶۳۰ دلاری معامله می‌شود.

باید افزود در طی این جلسه، فدرال رزرو قرار است تصمیم خود درباره نرخ بهره را اعلام کند. اکنون سرمایه‌گذاران و تحلیلگران منتظرند تا بدانند بیت کوین چه واکنشی به تصمیم فدرال رزرو نشان خواهد داد. اما بر اساس داده‌های بازار بورس کالای شیکاگو (CME)، تا ۹۸ درصد پیش‌بینی می‌شود که فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر نگه‌دارد. این یعنی احتمالاٌ تغییرات قیمتی زیادی را برای بیت کوین پس از اعلام نرخ بهره جدید شاهد نخواهیم بود.

 

تنها نگرانی موجود در خصوص بیت کوین مربوط به تصمیم فدرال رزرو نیست

با این حال، تنها نگرانی موجود در خصوص بیت کوین مربوط به تصمیم فدرال رزرو نیست داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که باید نیم نگاهی هم به منطقه خطر پیش از رویداد هاوینگ داشت.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، معامله‌گر معروف و تحلیلگر ارزهای دیجیتال روز گذشته هشداری برای خرید بیت کوین داد. او نوشت بیت کوین در هفته جاری رسماً وارد «منطقه خطر» می‌شود، جایی که عقب‌نشینی‌های تاریخی پیش از دوره هاوینگ آغاز می‌شود. از نظر تاریخی، بیت کوین این عقب‌نشینی‌ها را در فاصله ۲ تا ۴ هفته پیش از رویداد هاوینگ انجام داده‌است.

رکت کپیتال همچنین خاطر نشان کرد که در سال ۲۰۲۰ این عقب‌نشینی تا سطح ۲۰ درصد مشاهده شد و در سال ۲۰۱۶ نیز عقب‌نشینی با عمق ۴۰درصدی در قیمت بیت کوین دیده شد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.