بیکن چین اتریوم پس از تجربه دو بار عدم موفقیت در نهایی‌کردن بلاک‌ها، به‌روزرسانی شد

بیکن چین اتریوم پس از تجربه دو بار عدم موفقیت در نهایی‌کردن بلاک‌ها، به‌روزرسانی شد

توسعه‌دهندگان اصلی شبکه اتریوم در واکنش به مشکلی در لایه بیکن چین (Beacon Chain) که مانع نهایی‌شدن بلاک‌ها می‌شد، پچ‌های جدیدی را برای کلاینت‌های پریزم لبز (Prysm Labs) و تکو (Teku) منتشر کردند.

بیکن چین که به عنوان لایه اجماع برای شبکه اتریوم عمل می‌کند شب 11 می و اوایل روز بعد آن، 12 می، طی ۲۴ ساعت دو بار با مشکل نهایی‌کردن بلاک‌ها مواجه شد. دفعه اول حدود نیم ساعت و بار دوم به مدت بیش از یک ساعت این قعطی ادامه داشت. بنیاد اتریوم در پاسخ به این اتفاق طی بیانیه‌ای که توسط یکی از مشاوران اتریوم در توییتر به اشتراک گذاشته شد، گفت به نظر می رسد این مسئله به دلیل بار زیاد بر روی برخی از کلاینت‌های لایه‌های اجماع ایجاد شده‌باشد. این امر بیانگر این است که بیکن چین اتریوم همچنان در حال توسعه و آزمون خطا می‌باشد.

بنیاد اتریوم در ادامه افزود اگرچه شبکه قادر به نهایی‌کردن بلاک‌ها نبود، اما کاربران لایو و نهایی به لطف تنوع کلاینت، قادر به انجام تراکنش‌های خود در شبکه بودند. این امر به تعداد کلاینت‌های نرم‌افزاری مربوط می‌شود که برای اعتبارسنجی‌های شبکه در دسترس هستند. تنوع بیشتر در بین کلاینت‌ها به معنای یک شبکه قوی‌تر و امن‌تر است.

اکنون دو کلاینت تکو و پریزم ارتقاهایی را پیاده‌سازی کرده‌اند که بهینه‌سازی‌هایی را برای جلوگیری از مصرف بیش از حد نودهای بیکن چین اجرا می‌کنند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420