Ethereum و Tezos از طریق پل ارتباطی بلاکچین به هم متصل شدند

 

Ethereum Wrapped اکنون در Tezos در دسترس است.

فضای توسعه ارزهای دیجیتال پس از ایجاد یک پل ارتباطی بین بلاکچین‌های Ethereum و Tezos، کمی بیشتر به هم پیوستند. پس از معرفی پروتکل Wrap، توسط آزمایشگاه های Bender، می توان توکن‌های مبتنی بر Ethereum ERC-20 و ERC-721 را که با Tezos سازگار است، ساخت و به دارندگان Ether (ETH) اجازه داد تا با اکوسیستم Tezos تعامل داشته باشند.

Token به روشی متداول برای اتصال کاربران به پلتفرم‌های مختلف بلاکچین تبدیل شده است مثل Wrapped Bitcoi (WBTC) که یک نسخه ERC-20 بیت کوین (BTC) است و در Ethereum اجرا می شود.

پروتکل Wrap، توکن های مبتنی بر Ethereum را در استاندارد ارز Tezos FA2 بسته بندی می کند و می توان آنها را به شکل one-to-one بدون مشکلات فنی یا اختلاف قیمت استفاده کرد.

اکوسیستم مالی Tezos، مانند اتریوم، غیرمتمرکز است. بر خلاف Ethereum، که باید حدود یک سال منتظر بماند تا به الگوریتم  proof-of-stake برسد، سرمایه‌گذاری در Tezos به طور گسترده در دسترس است، و به دارندگان ETH فرصت کسب درآمد می دهد.

کاربران پروتکل Wrap از طریق استفاده از توکن WRAP که با Tezos و Ethereum سازگار است، در FA2 و ERC-20 کار می کنند.

موفقیت Wrapped Bitcoin را می توان در سرمایه 8 میلیارد دلاری بازار نشان داد که نشان دهنده ارزش BTC در Ethereum است. در حال حاضر پنجمین ارز بزرگ اتریوم است.

تبدیل موقت توکن ها به سایر بلاک چین ها نیز راهی است برای جلوگیری از هزینه های بالا در صورتی که زنجیره اصلی، هزینه های معاملات بیش از حد را متحمل شود.

آمارهای اخیر بلاکچین Tezos نشان می دهد که معاملات با ارزش بیش از 1 میلیون دلار با مبلغی بین 0.01 تا 0.15 دلار ارسال می شود، که نشان دهنده استفاده فوری از پروتکل Wrap است.

مدیر عامل آزمایشگاه های Bender، Hugo Renaudin، “ما در حال ساخت Bender هستیم: یک بانک مستقل (self-driving bank) برای یک سیستم مالی باز هستیم؛ زیرا ما معتقدیم که بازارهای مالی باید باز، شفاف، غیرقابل توقف باشند و به واسطه ها متکی نباشند.”

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.