شرکت اکس ای‌آی متعلق به ایلان ماسک، دنبال جذب یک میلیارد دلار سرمایه است

شرکت اکس ای‌آی متعلق به ایلان ماسک، دنبال جذب یک میلیارد دلار سرمایه است

یک ماه پس از عرضه چت‌بات هوش مصنوعی گروک، سازنده آن یعنی استارتاپ اکس ای‌آی (xAI) تحت حمایت ایلان ماسک، قصد دارد با عرضه اولیه سهام، سرمایه جذب کند.

اکس ای‌آی می‌خواهد یک میلیارد دلار سرمایه سهامی را بدون ثبت در کمیسیون بورس آمریکا (SEC) جمع‌آوری کند. البته این کار کاملاٌ قانونی است و فرم D این کمیسیون به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا فروش اوراق بهادار را بدون ثبت آن‌ها به یک شرط راه‌اندازی کنند . شرط این است که فروش باید خصوصی باشد تا از خرید سرمایه‌گذاران خرد و ضرر احتمالی آنها جلوگیری شود.

طبق پرونده‌ای که در کمیسیون بورس ثبت شده‌است، این شرکت ایلان ماسک از ۲۹ نوامبر تاکنون حدود ۱۳۴.۷ میلیون دلار سهام فروخته‌است. و ۸۶۴.۳ میلیون دلار دیگر برای فروش باقی مانده‌است. حداقل میزان سرمایه‌گذاری قابل‌پذیرش از هر سرمایه‌گذار ۲ میلیون دلار است. در این پرونده آمده‌است که ماسک که مدیریت توییتر را به دست گرفت و نام آن را به اکس تغییر داد. و اکنون یکی از مدیران اجرایی و سرپرست اکس ای‌آی است.

فروش خصوصی سهام xAI ممکن است آخرین توقف قبل از در دسترس قرار‌گیری محصول آن یعنی چت‌بات گروک، برای عموم باشد. با توجه به اینکه اکس‌ ای‌آی در ماه جولای تأسیس شد و محصول آن تنها حدود سه ماه است که در نسخه بتا قرار گرفته‌است، زمان نسبتاً کوتاهی است.

در حال حاضر، دسترسی به این چت‌بات به شدت محدود است و عملاً فقط آزمایش‌کنندگان داخلی می‌توانند با آن سر و کار داشته باشند.

منبع cryptopotato.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.