به‌روزرسانی دنکان اتریوم ساعاتی دیگر در شبکه اصلی اعمال می‌شود

به‌روزرسانی دنکان اتریوم ساعاتی دیگر در شبکه اصلی اعمال می‌شود

توسعه دهندگان اتریوم در حال آماده‌شدن برای به‌روزرسانی مورد انتظار دنکان (Dencun) در ساعت 13:53 به وقت جهانی در روز چهارشنبه هستند. این آپدیت قرار است بزرگترین تغییر را در بیش از یک سال گذشته در بلاکچین اتریوم ایجاد کند.

پیش از این، هارد فورک دنکان در 11 مارس روی بلاکچین آزمایشی سازگار با اتریوم گنوسیس (Gnosis) به صورت لایو اعمال شد. این کار زمینه را برای پیاده‌سازی آن در شبکه اصلی اتریوم آماده کرد. از آنجایی که به‌روزرسانی دنکان یک هارد فورک محسوب می شود، همه نودهای اعتبارسنج باید نرم‌افزارهای خود را آپدیت کنند.

دنکان چندین تغییر مهم را در اتریوم معرفی خواهد کرد. به‌طور کلی این ارتقا باعث کاهش هزینه‌های تراکنش و دسترسی آسان‌تر به داده‌ها در لایه ۲ اتریوم می‌شود.
یکی از تغییرات حاصله معرفی “Blobs” است، یک فناوری که می‌توان به عنوان کانال‌های ذخیره‌سازی داده تعریفش کرد. بلابس برای افزایش کارایی ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها، بهینه سازی مقیاس‌پذیری لایه 2 و عملکرد در اتریوم طراحی شده‌است. در نتیجه، هنگامی که دنکان پیاده‌سازی شود، پلتفرم‌های لایه 2 مانند بیس، آربیتروم و غیره تراکنش‌ها را ارزان‌تر پردازش می‌کنند. این یک تغییر خوشایند برای کاربرانی است که با پرداخت گس فی‌ها میانه خوبی ندارند.

گفتنی است ارتقاء به‌روزرسانی دنکان چندین سال است که در حال برنامه‌ریزی می‌باشد. اما توسعه‌دهندگان آن را از هدف اولیه در اواخر سال 2023 به دلیل برخی نگرانی‌های مهندسی به تعویق انداختند. بالاخره امروز تا ساعاتی دیگر این هاردفورک جدید اجرا می‌شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.