محققان روش جدیدی برای شناسایی مجرمان در فضای بلاکچین پیدا کردند

محققان روش جدیدی برای شناسایی مجرمان در فضای بلاکچین پیدا کردند

تیمی از محققان دانشگاه فریدریش الکساندر (Friedrich-Alexander) اخیراً مقاله‌ای را منتشر کرده‌اند که در آن با استفاده از داده‌های بلاکچین بیت کوین می‌شود مجرمان را شناسایی کرد.

این مقاله استدلال‌هایی در مورد نحوه پیگیری افراد مجرم در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. البته نویسندگان تاکید داشتند این طرح درحال حاضر بر روی قوانین آمریکا و آلمان تمرکز دارد و باید جهت اجرایی شدن بررسی شود. در یک فضای بلاکچینی، تراکنش‌ها معمولا با “آدرس” کیف پول دیجیتال به جای ” اطلاعات هویتی” فرد انجام می‌پذیرد. با این حال، داده‌ها در بلاکچین‌ شفاف و قابل دسترسی است. هر زمان که داده‌ای به دفتر کل بلاکچین اضافه می‌شود و تراکنشی ثبت می‌شود، هر کسی می‌تواند آن را ببیند.

محققانی که به دنبال این هستند که بفهمند چه کسی مالک یک کیف پول دیجیتال است، از اطلاعاتی که در تراکنش‌های بلاک‌چین (بلاک‌ها) وجود دارد، به‌عنوان نقاط داده‌ای استفاده می‌کنند. مجریان قانون به ابزارهای مورد نیاز برای انجام تجزیه و تحلیل اولیه بلاکچین دسترسی دارند، اما این نقاط‌داده برای جمع‌آوری مدارک کافی نخواهند بود.

با این حال اگر ادغام این نقاط به درستی انجام شود، بستر بلاکچین می‌تواند هویت مجرم را فاش کند. محققان برای نمونه، زمانی را مثال زدند که بازرسان خدمات پستی ایالات متحده توانستند یک اپراتور دارک وب را با استفاده از همین نقاط داده شناسایی کنند. اگرچه ریسک قضاوت اشتباه همچنان وجود دارد. از این رو محققان در این مقاله پنج طرح پیشنهاد می‌کنند که برای اطمینان از تحلیل نقاط داده طراحی شده‌است.

محققان اظهار کردند که مجریان قانون از این طرح‌ها می‌توانند برای شناسایی مجرمان و هم چنین تصمیم قطعی در مورد حکم آن‌ها استفاده کنند.

منبع cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420