صرافی ورشکسته FTX مجوز فروش 873 میلیون دلار از دارایی‌های خود را بدست آورد

صرافی ورشکسته FTX مجوز فروش 873 میلیون دلار از دارایی‌های خود را بدست آورد

دادگاه ورشکستگی ایالت دلاور، به صرافی ورشکسته FTX برای فروش حدود 873 میلیون دلار از دارایی‌های تراست خود چراغ سبز نشان داده‌است. با توجه به حکمی که در 29 نوامبر صادر شد، درآمد حاصل از آن برای بازپرداخت خسارت دیدگان سقوط این صرافی استفاده می‌شود.

تاکنون حدود 7 میلیارد دلار از بدهی طلبکاران بازپرداخت شده‌است

طبق گزارش‌ها، ۸۰۷ میلیون دلار از این دارایی‌ها در تراست‌های شرکت گری اسکیل و ۶۶ میلیون دلار آن در تراست‌های شرکت بیت وایز(Bitwise) نگهداری می‌شود. البته مجموع ارزش این دارایی‌ها از زمان ارائه درخواست یعنی ۲۵ اکتبر ۷۴۴ میلیون دلار بوده‌ که تاکنون ارزش آن‌ها افزایش‌یافته و به ۸۷۳ میلیون دلار رسیده‌است. این تاییدیه تقریباً چهار هفته پس از آن صورت می‌گیرد که بدهکاران FTX درخواستی را به قاضی جان دورسی در سوم نوامبر ارائه کردند. آن‌ها خواستار فروش شش تراست ارزهای دیجیتال از جمله Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، (ETHE) Grayscale Ethereum Trust  و ده تراست شرکت بیت وایز هستند.

صرافی ورشکسته FTX در حال حاضر بیش از ۲۲ میلیون سهم از تراست GBTC را در اختیار دارد که ارزش کنونی آن ۶۹۱ میلیون دلار شده‌است. همچنین، این صرافی ۶.۳ میلیون سهم از تراست ETHE با ارزشی بالغ بر ۱۰۶ میلیون دلار در اختیار دارد. سهام تراست‌های اتریوم کلاسیک  (ETCG)، لایت کوین (LTCN) و دیجیتال لارج کپ (GDLC) سه تراست دیگری هستند که FTX می‌تواند برای بازپرداخت بدهی بدهکاران خود آن‌ها را نیز بفروشد.

مدیران جدید صرافی FTX به ریاست جان جی ری از زمان فروپاشی امپراتوری سم بنکمن-فرید در نوامبر 2022، برای بازیابی دارایی‌ها تلاش می‌کنند. تاکنون حدود 7 میلیارد دلار بازیابی‌شده‌ که تقریباً نیمی از آن از در غالب ارزهای دیجیتال (3.4 میلیارد دلار) بوده‌‌است. باید اشاره داشت در ماه ژوئن، میزان بدهی‌های صرافی FTX برابر با ۸.۷ میلیارد دلار برآورد شده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.