صرافی کریپتو دات‌کام مجوز فعالیت در انگلیس را دریافت کرد

صرافی کریپتو دات‌کام مجوز فعالیت در انگلیس را دریافت کرد

پلتفرم جهانی ارزهای دیجیتال کریپتو دات‌کام (Crypto.com) مجوز فعالیت به عنوان یک موسسه مالی الکترونیکی (EMI) را از رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی، دریافت کرده‌است.

این مجوز در حالی به کریپتو دات‌کام داده‌شده است که در ماه آگوست ۲۰۲۲ نیز مجوز ثبت فعالیت‌های تجاری را دریافت‌کرده بود. هدف این مجوز ثبت شرکت‌های فعال درزمینهٔ ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از فعالیت‌های پول‌شویی و تامین مالی تروریسم است. مجوز EMI اما بسیار گسترده‌تر است و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا خدمات مبتنی بر پول الکترونیک را فراهم و به کاربران ارائه کنند. اکنون صرافی کریپتو دات‌کام می‌تواند مجموعه‌ای از خدمات مالی الکترونیکی را به شهروندان بریتانیایی ارائه دهد. با دریافت این مجوز، کریپتو دات‌ کام به سایر صرافی‌ها مانند کوین بیس و جمینای که پیش‌تر این مجوز را دریافت کردند، می‌پیوندد.

کریس مارشالک، مدیرعامل صرافی کریپتو دات‌کام درباره دریافت این مجوز EMI اظهار داشت:« بریتانیا بازار بسیار مهمی برای تجارت ما محسوب می‌شود. ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با نهادهای قانونی هستیم تا به صورت مسئولانه به نوآوری بپردازیم.»

انطباق با مقررات جهانی

کریپتو دات‌کام که در سال 2016 تأسیس شد، در سال‌های اخیر در پی افزایش سختگیری‌های نظارتی علیه صنعت کریپتو، به دنبال گسترش مجوزهای قانونی خود بوده‌است.

این صرافی با کسب مجوز‌هایی از جمله مجوز مؤسسه پرداخت از مرجع مالی سنگاپور، مجوز کمیسیون تجارت آتی کالای ایالات متحده، مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی دیجیتال در فرانسه و مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی در اسپانیا نشان داده‌است که به شدت به دنبال همکاری با نهادهای قانونی می‌باشد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.