فوری: لایحه FIT21 به تصویب مجلس نمایندگان ایالات متحده رسید

فوری: لایحه FIT21 به تصویب مجلس نمایندگان ایالات متحده رسید

FIT21، لایحه‌ای که نقش رگولاتورهای اوراق بهادار و کالاهای ایالات متحده را در نظارت بر ارزهای دیجیتال روشن می‌کند، رأی نمایندگان مجلس ایالات متحده را کسب کرد و اکنون قرار است به مجلس سنا و سپس کاخ ریاست جمهوری برای تأیید برود.

لایحه نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم به رهبری حزب جمهوری خواه (FIT21) یا H.R. 4763 در روز 22 می در مجلس نمایندگان ایالات متحده با رأی مموافق 71 نماینده حزب دموکرات و 208 نماینده جمهوری خواه به تصویب رسید.

 آیا تکلیف مقررات کریپتو در آمریکا روشن می‌شود؟

آینده آن در مجلس سنای ایالات متحده نامشخص‌است، زیرا هیچ لایحه همراهی وجود ندارد و با یکی از بزرگترین منتقدان کریپتو در آمریکا، یعنی سناتور الیزابت وارن مواجه است. با این حال، در 16 مه، سنا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن خواستار برکناری قانونی شد که بانک‌ها و شرکت‌های کریپتو را از انجام تجارت محدود می‌کند.

لایحه FIT21 به کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) اختیارات بیشتری در بازار نقدی بر دارایی‌های دیجیتال می‌دهد. در حالی که خطوط قضایی جدیدی را برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز ایجاد می‌کند.

با این وجود ممکن است ماه‌ها تا اینکه مجلس سنا FIT21 را بررسی کند، فاصله وجود داشته‌باشد. زیرا برای سناتورها در بررسی این لایحه محدودیت زمانی وجود ندارد. حتی اگر این کار را انجام دهند، لایحه احتمالاً به کمیته‌ای برای دورهای احتمالی بررسی و جلسات استماع واگذار می‌شود. اگر در این مرحله هم موفق شود اکثریت 51 سناتور از مجلس 100 نفره سنا باید برای تصویب آن رای مثبت دهند.

پس از آن بایدن 10 روز فرصت دارد تا FIT21 را امضا یا وتو کند. دولت او در 22 می گفته‌بود که با تصویب این لایحه مخالف است اما نگفته‌است که آیا آن را وتو خواهد کرد یا خیر.

در صورت به قانون تبدیل‌شدن لایحه مذکور، شرکت‌های کریپتو و عرضه‌کنندگان دارایی‌های دیجیتال برای تعیین اینکه آیا دارایی‌هایشان به عنوان اوراق بهادار تحت شرایط تعریف‌شده در لایحه می‌گنجد یا خیر، چارچوبی خواهند داشت. همچنین و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدانند تنظیم‌کننده اصلی آن‌ها چه نهادهایی هستند.

منبع: en.bitcoinsistemi، cointelegraph

برچسب‌ها
لایحه FIT21

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420