ConsenSys نسخه خصوصی بلاک‌چین Kakao’s Klaytn، را توسعه می دهد.

 نسخه خصوصی Klaytn در حال تولید است تا بتواند در طرح CBDC کره جنوبی، که اواخر امسال معرفی می‌شود، شرکت کند. شرکت نرم افزاری Ethereum ConsenSys با هدف ایجاد یک پلتفرم خصوصی برای صدور CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) کره جنوبی، با بلاک چین Kakao’s Klaytn همکاری می‌کند.

Klaytn یک بلاک‌چین عمومی است که توسط شرکت اینترنتی کره جنوبی Kakao ساخته شده است. Kakao که به دلیل برنامه پیام رسان موبایل Kakao Talk شناخته می شود، در صنعت خرید و مسافرت فعالیت می‌کند. در سال 2019 این شرکت کار خود را در مورد بلاک چین Klaytn آغاز کرد.

Klaytn، شاخه‌ای از بلاک‌چین Ethereum است، با این حال، ویژگیهای عمومی و غیرمتمرکز Ethereum به طور کلی مورد نظر نهادهای دولتی نیست. یک زنجیره خصوصی به‌وجود می‌آید تا نگرانی‌های روزافزون درمورد محافظت از داده‌ها را به موسسات مالی منعکس کند.

CBDC ها یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، شبیه نسخه های دیجیتالی ارزهای ملی هستند و به همین ترتیب، باید توسط قدرت های مرکزی نظارت شوند.

جیسون هان، مدیر عامل شرکت Ground X، پس از اعلام این همکاری، گفت: “ما خوشحالیم که با ConsenSys همکاری می کنیم تا شبکه عمومی خود را تقویت کنیم و همچنین یک شبکه خصوصی ایجاد می کنیم که پاسخگوی آزمایش موفقیت آمیز توزیع CBDC باشد.”

منبع:cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.