شبکه تلویزیونی CNBC: بیت کوین اولین دارایی است که کمیاب‌تر از طلاست

شبکه تلویزیونی CNBC: بیت کوین اولین دارایی است که کمیاب‌تر از طلاست

در طول برنامه فرست مانی (Fast Money) از شبکه CNBC در مورد هاوینگ آتی و موقعیت کمیاب‌ برجسته‌ترین دارایی دیجیتال جهان بحث شد. در این برنامه اعلام شد که این ارز دیجیتال قرار است به اولین دارایی تاریخ تبدیل شود که «کمیاب‌تر از طلا» است.

بیت کوین برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته از ۴۴ هزار دلار فراتر رفت و بسیاری فکر می‌کنند که قیمت آن همچنان افزایش خواهد یافت. به طور خاص، CNBC اشاره داشت رویداد پیش‌بینی‌شده هاوینگ بر نسبت عرضه و تقاضا تأثیر می‌گذارد، که به صورت نسبی، به معنای استخراج بیت‌کوین کمتر از طلا است.

هاوینگ بیت کوین، آن را به اولین دارایی تاریخ تبدیل می‌کند که «کمیاب تر از طلا» است

در بخش اعظم سال جاری، بیت کوین شاهد رشد مجدد گسترده‌ای بوده‌است. در واقع، حدس و گمان در مورد تایید احتمالی یک ETF بیت کوین بر قیمت آن تاثیر گذاشته‌است. به‌علاوه، انتظار رویداد هاوینگ می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را حتی باز هم بیشتر افزایش دهد. چون هاوینگ قرار است بیت کوین را به کمیاب‌ترین دارایی‌ موجود در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

رویداد هاوینگ بیت کوین زمانی است که پاداش استخراج به نصف کاهش می‌یابد. به‌گفته CNBC می‌توانید انتظار داشته باشید، چنین اتفاقی به شدت بر قیمت کلی این ارز دیجیتال تأثیر بگذارد. این رویداد، میزان کمیابی بیت کوین را حتی بیشتر از طلا می‌کند.

علاوه بر این، هاوینگ معمولاً با بهترین پرایس اکشن دارایی همراه است. متعاقباً، با تأیید احتمالی ETF اسپات بیت کوین، انفجار بزرگی در راه خواهد بود. در نهایت، تمامی این اتفاق‌ها باعث شده‌است تا استاندارد چارتد بنک (Standard Chartered) قیمتی صدهزار دلاری برای دارایی تا پایان سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی کند.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.