کاردانو به جمع ده ارز دیجیتال برتر فضای دیفای پیوست

کاردانو به جمع ده ارز دیجیتال برتر فضای دیفای پیوست

شبکه کاردانو از نظر ارزش کل قفل‌شده (TVL) یا مجموع دارایی‌های استیک‌شده در آن به رکورد جدیدی با ارزش 343 میلیون دلار رسیده‌است. این امر شبکه کاردانو را به میان 10 ارز دیجیتال برتر فضای دیفای (DeFi) وارد کرده‌است.

همانطور که گفتیم این نقطه عطف برای بلاکچین کاردانو نشان‌دهنده علاقه و مشارکت کاربران در اکوسیستم دیفای آن است.

در حال حاضر اکوسیستم دیفای تحت سلطه چندین بازیگر کلیدی است. اتریوم با TVL 29.53 میلیارد دلاری در رتبه اول قرار دارد. پس از آن شبکه ترون قرار دارد که دارای ارزش کل قفل‌شده 8.10 میلیارد دلاری است. پس از آن BSC (بایننس اسمارت چین) قرار دارد که دارای 3.08 میلیارد دلار TVL است.

آربیتروم، راه‌کار لایه 2 اتریوم، با TVL 2.33 میلیارد دلاری در رتبه چهارم قرار دارد. پالیگان، یکی دیگر از راه‌کارهای مقیاس پذیری اتریوم، با 885.65 میلیون دلار ارزش کل قفل‌شده در رتبه پنجم ایستاده است. آپتیمیزم، همچنین یک شبکه دیگر لایه ۲ اتریوم است که با ۸۲۵.۲۳ میلیون دلار TVL در رتبه ششم قرار دارد.

سولانا که به کارایی بالای بلاکچین خود، تراکنش‌های سریع و کارمزدهای پایین شناخته می‌شود، با TVL 810.36 میلیون دلاری در رتبه هفتم است. اولنچ با 754.1 میلیون دلار جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده‌است. کرونوس با TVL 353.35 میلیون دلاری در جایگاه نهم قرار دارد.

بالاخره کاردانو، در رتبه دهم، پس از خودنمایی مجدد بلاکچینش در صحنه دیفای، این فهرست را تکمیل می‌کند.

پروتکل‌های کاردانو

قابل ذکر است رشد کاردانو در فضای دیفای به پروتکل‌های مختلفی مربوط است که به افزایش TVL آن کمک کرده‌اند. پروتکل ایندیگو، با 84.92 میلیون دلار ارزش کل قفل‌شده پیشتاز است. مین‌سواپ، یک صرافی غیرمتمرکز، با 79.8 میلیون دلار فاصله چندانی از ایندیگو ندارد.

پروتکل های دیگری مانند Liqwid (وام‌دهی)، Djed Stablecoin (استیبل کوین غیرمتمرکز جد) و MuesliSwap (صرافی غیرمتمرکز) حاکی از تنوع پیشنهادات دیفای این شبکه هستند.

منبع u.today

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.