جاستین ترودو 1.8 میلیارد دلار به تقویت بخش هوش مصنوعی کانادا اختصاص می‌دهد

جاستین ترودو 1.8 میلیارد دلار به تقویت بخش هوش مصنوعی کانادا اختصاص می‌دهد

کانادا در حال راه‌اندازی صندوقی برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های هوش مصنوعی، رشد استارت‌آپ‌ها، و ایجاد یک موسسه جدید ایمنی هوش مصنوعی و غیره است.

در همین راستا دولت جاستین ترودو 1.76 میلیارد دلار (2.4 میلیارد دلار کانادا) از بودجه فدرال خود را برای تقویت بخش هوش مصنوعی اختصاص می‌دهد. حفظ “جایگاه رقابتی” این کشور در این حوزه نیز از جمله ضرورت‌های کانادا اعلام شده‌است.

دولت کانادا همچنین از اقدامات جدید خود، مانند سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی، کسب‌وکارهای متوسط و شرکت‌های تحقیقاتی، جهت تقویت ایمنی هوش مصنوعی خبر داد. جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور، در بیانیه ای در 7 آوریل گفت: «پیشرفت سریع امروز هوش مصنوعی، پتانسیل اقتصادی عظیمی را برای کانادا باز می‌کند، به طور قابل توجهی بهره وری را بهبود می‌بخشد. همچنین زمانی را که کارگران برای انجام کارهای تکراری صرف می‌کنند، کاهش می‌دهد.»

این بسته شامل سرمایه‌گذاری 1.47 میلیارد دلاری برای ساخت قابلیت‌های محاسباتی و سایر زیرساخت‌های مرتبط با هوش مصنوعی از طریق صندوق جدیدی به نام AI Compute Access Fund در این کشور خواهد بود. از موجودی این صندوق برای حمایت از محققان و استارت‌آپ‌های برجسته هوش مصنوعی کشور استفاده خواهد شد.

147 میلیون دلار دیگر به استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در بخش کشاورزی، فناوری پاک، مراقبت‌های بهداشتی و صنایع تولیدی اختصاص خواهد یافت. در حالی که 73.5 میلیون دلار نیز به شرکت‌های کوچک و متوسط توسعه هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری اهدا خواهد شد.

این صندوق همچنین به نیروی کاری که ممکن است تحت تأثیر رونق هوش مصنوعی قرار بگیرند پاسخ خواهد داد. در واقع این نیروی کار تا سقف 36.8 میلیون دلار تحت برنامه راه حل‌های نیروی کار بخش کانادا برای آموزش مجدد و مهارت‌یابی مجدد در طیف وسیعی از صنایع مختلف دریافت خواهند کرد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420