مجلس تصویب کرد؛ خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شود

مجلس تصویب کرد؛ خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت، ماده ۱۲ طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی را به تصویب رساندند. این قانون انتقال تمام دارایی‌های سرمایه‌ای حتی ارزهای دیجیتال را مشمول دریافت مالیات می‌کند.

در صورت تصویب‌رسیدن طرح، هولدرهای دارایی‌های دیجیتال به ازای داشتن هر توکن مشمول پرداخت مالیات خواهند بود. این در حالی است که در ایران ارزدیجیتال به عنوان دارایی شناسایی نشده‌ و بارها بانک مرکزی اعلام کرده است که ریسک خرید ارزدیجیتال برعهده دارندگان آن است. در صورتی که دارایی‌های دیجیتال مشمول مالیات شوند می‌توان انتظار داشت که این نوع دارایی بیشتر در کشور به رسمیت شناخته شود.

گفتنی است دی‌ماه سال گذشته، «داود منظور»، رییس وقت سازمان امور مالیاتی، درباره تعلق‌گرفتن مالیات بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال گفت:

«طبق آیین‌نامه و ضوابط اجرایی فعلی، خرید و فروش رمزارز‌ها در کشور غیرقانونی است، اما کسانی که تراکنش مالی داشته باشند، فارغ از اینکه این تراکنش مربوط به چه کالا و خدماتی است، مشمول مالیات خواهند شد.

داود منظور تاکید کرد با توجه به اینکه پرداخت برای هر نوع خرید و فروش اعم از ارزدیجیتال و غیر آن در بستر درگاه‌های پرداخت انجام‌شده و تمام درگاه‌های پرداخت توسط سازمان امور مالیاتی پایش می‌شود، اینگونه خرید و فروش‌ها نیز پایش و مشمول مالیات خواهد شد.

 

منبع taadolnewspaper.ir

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420