شبکه بلست (Blast) بیش از 2 میلیارد دلار TVL کسب کرد؛ شبکه اصلی دو روز دیگر راه‌اندازی می‌شود

شبکه بلست (Blast) بیش از 2 میلیارد دلار TVL کسب کرد؛ شبکه اصلی دو روز دیگر راه‌اندازی می‌شود

شبکه لایه 2 اتریوم به نام بلست (Blast) تنها دو روز قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی خود، بیش از 2.1 میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) به دست آورده‌است.

اکثر حجم این ارزش کل قفل‌شده از سوی شکارچیان ایردراپ نشأت می‌گیرد که اتریوم خود را در این پروتکل قفل کرده‌اند

طبق داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما، TVL بلست در حال حاضر 2.1 میلیارد دلار است که بیانگر رشد بیش از 2200 درصدی از زمان راه‌اندازی آن است. این شبکه آزمایشی ایجاد پل مبتنی بر اتریوم برای اولین بار در 22 نوامبر سال گذشته آغاز به کار کرد.

البته اکثر حجم این ارزش کل قفل‌شده از سوی شکارچیان ایردراپ نشأت می‌گیرد که اتریوم خود را در این پروتکل قفل کرده‌اند. تیم توسعه‌دهنده پروتکل بلست می‌گوید ایردراپ توکن این شبکه در ماه می انجام خواهد شد. گفتنی است کاربرانی که اترهای خود را در این شبکه قفل کنند تا زمان راه‌اندازی شبکه اصلی که روز 29 فوریه است، قادر به برداشت ارزهای دیجیتال خود نخواهند بود.

عدم قابلیت برداشت اترهای قفل‌شده، موضوعی است که مورد انتقاد عده‌ای تحلیلگران قرار گرفته‌است. در ماه نوامبر، دن رابینسون، رئیس تحقیقات شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر پارادایم، گفت که بلست «خطوط قرمز را هم در پیام‌رسانی و هم در اجرا رد کرده‌است». از نظر او راه‌اندازی با تأخیر شبکه اصلی می‌توانست سابقه بدی را برای توسعه‌دهندگان در آینده ایجاد کند.

قابل ذکر است پروتکل بلست در 26 فوریه یک بار دیگر مورد انتقاد شدید قرار گرفت. ماجرا از این قرار بود که یک پروتکل شرط‌بندی، به نام ریسک‌آن‌بلست، که بر روی این شبکه راه‌اندازی شده‌بود ظاهراٌ دست به کلاهبرداری راگ پول زد. پروژه ریسک‌آن‌بلست، 420 واحد اتر به ارزش 1.35 میلیون دلار را از طریق پیش فروش یک توکن به نام RISK به جیب زد. در آخر نیز بدون عرضه هیچ توکنی تمام پول‌های جمع‌آوری‌شده از حساب این پروتکل خارج شدند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.