بیت‌هامب در حال سبقت از آپ‌بیت در بازار کره جنوبی است

بیت‌هامب در حال سبقت از آپ‌بیت در بازار کره جنوبی است

صرافی ارز دیجیتال بیت‌هامب (Bithumb) سلطه طولانی مدت آپ‌بیت (Upbit) در بازار ارزهای دیجیتال کره جنوبی را به چالش کشیده‌است و در حال تصاحب جایگاه اول در این کشور است.

این پیشرفت در بحبوحه افزایش فعالیت معاملات ارزهای دیجیتال در سراسر کره جنوبی، به ویژه با افزایش محبوبیت بیت کوین، پدیدار شد. استراتژی‌های تهاجمی و دستاوردهای اخیر بیت‌هامب باعث رقابت شدید با آپ‌بیت شده‌است که نشان‌دهنده تغییر بالقوه در رهبری بازار است.

پویایی بازار و استراتژی‌های رقابتی

داده‌های اخیر افزایش قابل توجهی را در تجارت کریپتو در کره جنوبی نشان می‌دهد که بیت‌هامب و آپ‌بیت در خط مقدم این موج قرار دارند. در هفته اول ژانویه 2024، هر دو صرافی شاهد افزایش حجم معاملات خود بودند که بر تشدید رقابت بین آن‌ها افزود. تا جایی که گزارشی از کایکو نشان می‌دهد که بیت‌هامب در اوایل فوریه به طور لحظه‌ای به سهم بازار ۷۲ درصدی دست یافت و از آپ‌بیت پیشی گرفت. این افزایش رشد قابل توجهی بود، به ویژه با توجه به اینکه حجم معاملات بیت کوین بیت‌هامب در ژانویه به 3 میلیارد دلار نزدیک شد و به طور قابل توجهی از آپ‌بیت پیشی گرفت.

باید اشاره داشت حرکت استراتژیک بیت‌هامب برای حذف کارمزد تراکنش برای همه دارایی‌های دیجیتال پلتفرم خود نقش مهمی در افزایش موقت سهم بازار آن داشت. البته این راه‌کار دوام زیادی نداشت و مجدداً حجم معاملات آپ‌بیت از آن جلو زد. با وجود این، تلاش‌های بیت‌هامب برای تثبیت موقعیت خود در بازار داخلی بی‌اثر هم نبوده‌است. زیرا این صرافی برای یک نقطه عطف قابل توجه آماده می‌شود: ورود برنامه‌ریزی شده آن به بازار بورس KOSDAQ تا اواخر سال 2025.

در صورت موفقیت، این صرافی به اولین شرکت دارایی دیجیتال تبدیل خواهد شد که سهام آن به صورت عمومی در بازار بورس کره جنوبی عرضه می‌شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.