قیمت بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته به بالای 56 هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته به بالای 56 هزار دلار رسید

بیت کوین بالاترین رقمی که تقریباً سه سال پیش در 20 فوریه 2021 به آن رسید را مجدد لمس کرده‌است و اکنون بالای 56 هزار دلار معامله می‌شود. آخرین باری که بیت کوین در این سطح قیمتی بود، نوامبر همان سال بود.

بیت کوین و اتریوم، بیش از 10 درصد افزایش قیمت یافتند

روز گذشته، یعنی دوشنبه 26 فوریه، یکی از بزرگترین روزها از نظر تغییر قیمت برای صنعت کریپتو بود. دو ارز دیجیتال برتر بازار، بیت‌کوین و اتریوم، هرکدام بیش از 10 درصد افزایش قیمت یافتند. این امر منجر به لیکویید میلیون‌ها دلار پوزیشن شورت (پیش‌بینی کاهش قیمت) شد.

بیت‌کوین در هفت روز گذشته تقریباٌ ثابت باقی مانده‌بود و نمی‌توانست بر مقاومت 52 هزار دلاری غلبه کند. اکثر تحلیلگران خاطرنشان کردند که 52 هزار دلار مانع مهمی است که بیت‌کوین باید برای دستیابی به اوج‌های قیمتی جدید آن را بشکند. روز دوشنبه، گاوها تصمیم گرفتند کنترل را در دست بگیرند و این سد را بشکنند و بیت کوین را در قیمت 53 هزار دلار قرار دهند. با این حال، رشد قیمت به همین جا ختم نشد و اینارز دیجیتال توانست در حدود ساعت 9:30 شب به وقت شرقی به بالای 55700 دلار برسد. در عرض چند دقیقه بعد 1300 دلار دیگر به ارزش بیت کوین افزوده‌شد و توانست 57000 دلار را به خود ببیند.

باید اشاره داشت بیت‌کوین 60 هزار دلاری در حال حاضر چندان دور به نظر نمی‌رسد. با توجه به اینکه این ارز دیجیتال تنها حدود 4000 دلار تا این رقم فاصله دارد، احتمال رسیدن‌به این رقم کم نیست. از 24 ساعت گذشته تاکنون، 190 میلیون دلار پوزیشن شورت BTC لیکویید شده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.