هاوینگ بیت کوین احتمالاً یک رویداد «با شایعه بخر، با خبر بفروش» خواهد بود

هاوینگ بیت کوین احتمالاً یک رویداد «با شایعه بخر، با خبر بفروش» خواهد بود

بسیاری از تریدرها انتظار دارند که رویداد هاوینگ بیت کوین یک لحظه مهم در سال 2024 باشد که به طور قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. با این حال، تحلیلگران در استنو ریسرچ (Steno Research) پیش بینی می‌کنند که این یک حالت «با شایعه بخر، با خبر بفروش» خواهد بود.

BTC احتمالاً رفتار مشابهی با دوره پس از هاوینگ سال 2016 خواهد داشت

برای کسانی که اطلاع ندارند باید گفت یک استراتژی در بازارهای مالی وجود دارد که می‌گوید هنگامی که «شایعه» یک اتفاق تأثیرگذار بر بازار (مثلا همین هاوینگ) پخش شد، تریدرها باید به خرید دست بزنند. در مقابل هنگامی که آن رویداد رخ داد و اصطلاحاٌ «خبر» منتشر شد، تریدرها به فروش می‌پردازند.

سه رویداد هاوینگ در تاریخ بیت کوین وجود داشته است. اولی پاداش ماینرها را از 50 واحد بیت کوین به 25 واحد در سال 2012 کاهش داد. دومی در سال 2016 به 12.5 بیت کوین و آخرین هاوینگ در 11 می 2020 به 6.25 کاهش داد.

اکنون محققان در استنو ریسرچ معتقدند که BTC احتمالاً رفتار مشابهی با دوره پس از هاوینگ سال 2016 خواهد داشت. در آن زمان فشار فروش تا چهار ماه بعد ادامه‌دار بود. این شرکت تحقیقاتی اعلام کرد: «ما هاوینگ بعدی بیت کوین را به عنوان یک رویداد کوتاه مدت « با شایعه بخر، با خبر بفروش» پیش‌بینی می‌کنیم. این یعنی الگوی هاوینگ سال 2016 را منعکس می‌کند، این بار حتی با پیش‌بینی فروش شدید هولدرهای ETF بیت کوین.»

استنو ریسرچ انتظار دارد که ارزش بیت کوین تا رویداد هاوینگ افزایش یابد. با این  حال، آن‌ها می‌گویند ارزش این ارز دیجیتال می‌تواند طی 90 روز اول پس از نصف‌شدن پاداش ماینرها “به زیر قیمت خود در زمان هاوینگ کاهش یابد”.

تحلیلگران Steno Research شباهت‌هایی را بین عملکرد قیمت BTC در قبل و بعد از هاوینگ سال 2016 شناسایی کردند که نشان می‌دهد می‌توان نتایج مشابهی را از این رویداد در آینده انتظار داشت.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420