فوری: چهارمین هاوینگ بیت کوین با موفقیت تکمیل شد

فوری: چهارمین هاوینگ بیت کوین با موفقیت تکمیل شد

بیت کوین چهارمین رویداد هاوینگ خود را پس از استخراج بلاک شماره 840000 با موفقیت پشت سر گذاشت. با این حساب پاداش‌های استخراج بار دیگر به نصف کاهش یافت.

پاداش استخراج بیت کوین اکنون از ۶.۲۵ واحد BTC به ۳.۱۲۵ واحد رسید. این چهارمین هاوینگ بیت کوین طی ۱۴ سال اخیر است؛ رویدادی که هر چهار سال یکبار یا به‌طور دقیق‌تر پس از هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک رخ می‌دهد. بر اساس قوانین تعبیه‌شده در کد بیت کوین، هاوینگ با هدف کاهش نرخ تورم بیت کوین و افزایش ارزش آن با کاهش عرضه طراحی شده‌است.

این رویداد باعث شده‌است که جامعه کریپتو مشتاقانه منتظر آینده قیمت بیت کوین باشند و برخی پیش‌بینی‌ها برای آن به 250000 دلار می‌رسد. طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، طی شبانه‌روز گذشته قیمت ارز دیجیتال اول بازار ساعات پرنوسانی را پشت سر گذاشته‌است. اکنون قیمت بیت کوین 64156 دلار است که حدود 2 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته‌است.

سه هاوینگ قبلی در سال‌های 2012، 2016 و 2020 اتفاق افتاد که منجر به کاهش قابل توجه پاداش‌های استخراج در آن زمان‌ها شد. اولین هاوینگ در سال 2012 رخ داد که پاداش استخراج یک بلاک از 50 به 25 واحد بیت کوین کاهش یافت. این سیستم تقریبا تا سال 2140 که تمام بیت کوین‌ها استخراج می‌شود ادامه خواهد داشت.

ماینرهای بزرگ بیت کوین برای این رویداد آماده شده‌اند. ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) اخیراً اعلام کرده‌است که قصد دارد یک مرکز استخراج 200 مگاواتی در تگزاس را به قیمت 87.3 میلیون دلار خریداری کند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.